Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 2. 2017
UFC Inspirace a dojetí

Dojemný příběh: Rakovinu porazil a teď chce ničit i soupeře v UFC!

Diego Rivas
Zdroj: facebook
Témata:

Zástupci Jížní Ameriky jsou v UFC reprezentování především Brazilci. V zemi karnevalů a tance se zrodila nejedna ikona MMA, ale i Chile má nyní svého šampiona. Titul sice ještě nezískal, ale porazil soupeře, proti kterému jsou všichni zápasnici slabý odvar.

"Máte rakovinu a nanejvýš měsíc života." Po těchto slovech se pětadvacetiletému Diegovi Rivasovi otočil život o sto osmdesát stupňů. Vždyť to přišlo pár dní poté, co ohromil UFC, kdy poslal svého soupeře k zemi naskočeným kolenem, za což si vysloužil bonus večera. Nyní ale musela jít kariéra v UFC stranou, jelikož se musel připravit na soupeře, kterého ho jen málo lidí dokázalo porazit.

 


Po diagnostice velmi agresivní formy rakoviny přišel adekvátní strach o holý život. V krvi mu již pomalu začaly proudit rakovinové buňky a závod s časem naplno odstartoval. Hned byl tedy Diego transportován na operaci, která naštěstí pro všechny dopadla pozitivně. Po následujícím měsíčním cyklu chemoterapie a několikaměsíčním zotavování zjistil, že právě vyhrál životní bitvu.

 


Tímto ale Diegova cesta nekončí. Těžké momenty často lidi dokáží posílat a svého života si začnou vážit o to více. I proto si mladík z Chile stanovil další cíl a sen v jednom. Získat UFC titul. V UFC je doposud neporažen a již nyní trénuje na plno, aby mohl v oktagonu ohromit znovu diváky.

 


V březnu se Diego vydá do Spojených států hledat nový tým, který mu pomůže na jeho cestě k UFC titulu. Ze své zkušenosti bude chtít čerpat po zbytek kariéry a ani změnu váhové kategorie nebere jako překážku. Náročná chemoterapie mu vzala těžce vydřené procento svalové hmoty, nicméně bantamovou divizi rád přivítá jako svůj domov a s perfektním rekordem 7-0 se zajisté neztratí.

 

Lukáš Zduba TN.cz
Reklama

 

Reklama