Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.4. 2017 09:29
Hokej Slovenská extraliga

Dojemné: Tomáše máma spáchala sebevraždu, věnoval jí titul! VIDEO

Tomáš Zigo
Zdroj: Facebook/Twitter/YouTube
Tomáš Zigo

Pokud se alespoň okrajově zajímáte o hokej, jméno Tomáš Zigo vám bude jistě povědomé. Tento pětadvacetiletý reprezentant Slovenska neprožívá zrovna nejradostnější období. Jeho maminka totiž před několika týdny spáchala sebevraždu. Zigo však získal slovenský titul a věnoval ho právě jí.

Všichni hráči se radovali, někteří brečeli dojetím. Slzy Tomáše Ziga však skrývaly smutek, smutek ze smrti jeho maminky Miriam († 46). Ta si vzala život dobrovolně 4. dubna. "Promiňte, nechci k tomu nic říkat. Nebudu to rozebírat. Není na to vhodná doba a nevím, jestli i někdy bude. Nyní se soustředím na hokej a naši finálovou sérii s Nitrou," řekl před časem pro Nový Čas Zigo.

 

 

Finále společně se svým týmem HC'05 iClinic Banská Bystrica vyhrál, pro klub to byl historicky první titul ve slovenské extralize. I když z pochopitelných důvodů Zigo vynechal několik semifinálových soubojů, vrchol soutěže odehrál a to s odhodláním, aby případný titul věnoval své mamince.

 Po vítězném klání proti Nitře věnovali hráči Bystrice Zigovi několik minut na ledě, aby mohl titul oslavit společně se svým bratrem a otcem. "Jsem rád, že to takto vyšlo a otec s bratrem mohli být se mnou. Poslali jsme mamince společně pozdrav nahoru. Bylo to pro ni," řekl pro sme.sk po utkání Zigo.

 

 

Byl to jeden z nejemotivnějších sportovních momentů poslední doby. Není divu, že u videa mnoho vás uronilo slzu. Stejně tak to na ledě cítil i Zigo. "Jsou to pro mě velké emoce. Slíbili jsme - i kluci z týmu - že to vyhrajeme i pro mou maminku. Vyšlo to. Titul patří i jí, vedla mě k hokeji, pomáhala mi, stále mě povzbuzovala. Děkuji jí za to, že jsem mohl hrát hokej," dodal Zigo.
 

lju TN.cz

Diskuze

23.4. | 22:56 skeptikus
0
Náhlasit nevhodný komentář
..no a co já s nějakým čobolem tady?