Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 7. 2017
foto velký bojovník

Sbohem, příteli! Fotbalista Defoe se loučí s umírajícím kamarádem

Jermain Defoe a Bradley Lowery
Zdroj: Profimedia / facebook

Příběh malého fotbalového fanouška Bradleye Loweryho píše další kapitolu. A bohužel není vůbec veselá. Stav chlapečka, který se už dlouhou dobu statečně pere s nádorovým onemocněním, se zhoršil. Malý Brad si už dokonce pozval své nejbližší kamarády, aby se s nimi rozloučil. Nechyběl ani fotbalista Jermaine Defoe.

Je to příběh neobyčejného přátelství šestiletého kluka a známého fotbalisty. Když byl v roce 2013 Bradleymu diagnostikováno nádorové onemocnění neuroblastom, nevzdal se. S pomocí svých rodičů a kamarádů se se zákeřnou nemocí statečně pral a co víc, začal si plnit své fotbalové sny.
 

O tom, jak si s ním osud ošklivě pohrál, se totiž dozvěděli i angličtí fotbalisté. Třeba právě Jermain Defoe. Ten se stal pravidelným návštěvníkem nemocnice, kam poctivě za Bradleym docházel. Když se pak udělalo chlapečkovi lépe, neváhal a zval jej na fotbalové zápasy.
 

Velký fanoušek Sunderlandu dokonce vyhrál i anketu o nejhezčí gól měsíce, nebo se stal maskotem anglické fotbalové reprezentace při jednom z domácích kvalifikačních zápasů.
 

Jenže Bradleyho příběh bohužel nespěje ke šťastnému konci. Už letos v únoru jeho rodina oznámila, že jeho stav se zhoršil, v jeho těle se objevil další nádor.
 

V posledních dnech šestiletý hoch podle rodičů hodně zeslábl, už i dýchání je pro něj velmi obtížné. Na jeho přání tak za ním dorazili jeho nejbližší kamarádi. "Se všemi se v posteli objal. Myslíme, že to byl jeho způsob, jak se rozloučit," napsali rodiče.

 

 

Ani chvilku neváhal a přijel i Jermain Defoe. "Když večer přišel Jermain, hřálo tak u srdce vidět, jak byl Bradley šťastný a uvolněný," přiznala rodina. 
 

Fotografie, kterou rodina zveřejnila na sociální síti, si vysloužila množství komentářů. "Jermain Defoe je výjimečný chlap. Kdyby jen láska byla lékem, byl by zachráněn milionkrát," stálo například v jednom z nich.

msl TN.cz