Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.3. 2016 21:59
rozhovor zazářila na exhibici

Dojde na svatbu? Biatlonová královna Soukalová promluvila!

Zdroj: TV Nova

Čeští biatlonisté uzavřeli sezonu exhibicí v jabloneckém areálu Břízky. Fanouškům se předvedla i vítězka Světového poháru Gabriela Soukalová a došlo i na otázku ohledně svatby.

"Spousta lidí si myslí, že teď budu další měsíc odpočívat, ale opak je pravdou," zdůraznila Soukalová, kterou ještě v půli dubna čeká exhibice v Rusku. "Chystám se pozítří odjet trénovat. Nechci tam trpět, proto chci celý duben překlenout tréninkem. Doma asi moc nebudu. Doufám ale, že to letos vyjde alespoň na týden dovolené," věří Soukalová.


Právě skončenou sezonu může hodnotit jako svou vůbec nejvydařenější v dosavadní kariéře. Do vitríny si může postavit hned čtyři glóby. Kromě toho velkého za prvenství v seriálu Světového poháru získala i tři malé za vítězství hodnocení ve sprintu, stíhacím závodě i závodě s hromadným startem.

Gabriela Soukalová při exhibici v Jablonci
Zdroj: ČTK Gabriela Soukalová při exhibici v Jablonci


Není divu, že se Češi do biatlonu jednoduše zamilovali. Na autogramy v Břízkách čekali fanoušci v nekonečné frontě. "Veškerou křeč z podepisování přebije milí přístup lidí, kteří tady čekali, aby se s námi pozdravili. To je asi to nejhezčí, čeho se může sportovec dočkat," přiznala Soukalová.
 


"Je fakt, že kdyby někdo udělal nějaký prostřih toho, co bylo před šesti lety a teď, tak by tomu asi nikdo nevěřil," uvědomuje si Soukalová, kterou navíc těší, že děti v úspěšných českých reprezentantech vidí vzory.

Gabriela Soukalová při exhibici v Jablonci
Zdroj: ČTK Gabriela Soukalová při exhibici v Jablonci


"Často slýchám od lidí, že v nás děti vidí vzory. Je to pro nás čest. Od prezidenta svazu jsme slyšela, že už nestačí vzduchovky pro děti, které jsou nadšené a chtějí sportovat. Neumím ani vyjádřit, jak moc mě to těší," dodala letošní biatlonová královna.


Soukalová žije s přítelem Petrem Koukalem, a tak padla otázka i na případnou svatbu. "Někdy v budoucnu doufám, že si mě někdo vezme. Bylo by to super. Kdy to ale bude, to se uvidí," dodal s úsměvem šestadvacetiletá biatlonistka.
 

pha TN.cz