Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 12. 2017
Fotbal Návrat domů

Dočkal se už údajně domluvil se Spartou: Jak na to reaguje klub?

Bořek Dočkal
Zdroj: Profimedia

Mluví se o tom delší dobu, ale teď prý všechno dává jasnější obrysy. Záložník Bořek Dočkal se má v nejbližších dnech připojit k týmu pražské Sparty. Tyto spekulace se objevují zejména na sociálních sítích a píší to i některá média v Polsku, podle kterých by Dočkal mohl posílit buď Spartu, nebo Legii Varšava.

Není to ještě ani rok, co se Bořek Dočkal upsal čínskému Che-nan Ťien-jie. Kontrakt měl v asijském klubu na tři roky, během kterých si měl vydělat v přepočtu 80 milionů korun. Číňané za něj Spartě zaplatili 234 milionů. V Superlize odehrál 24 zápasů, ve kterých dal 4 góly.

 

 

Jenže teď to vypadá, že se Dočkal bude z Číny pakovat a posílí Spartu, tedy klub, ze kterého do Asie odešel. Tam by měl být náhradou za Tomáše Rosického, který ukončil kariéru. „Snad by se mohl vrátit Bořek Dočkal, to by bylo jenom dobře,“ řekl v rozhovoru pro iDnes.cz bývalý brankář letenského celku Jaromír Blažek. A toto téma se stále více objevuje i na sociálních sítích.

 

Informace se ale neobjevila na žádném oficiálním zdroji, jako je třeba web klubu Che-nan Ťien-jie, nebo čínské Superligy. Proto ji nechtějí ve Spartě příliš komentovat. „Nám se velmi špatně reaguje na spekulativní informace, které se objevují na sociálních sítích. Nikdy jsme na ně nereagovali a nebudeme na ně reagovat ani v tuto chvíli,“ řekl pro Nova Sport mluvčí Sparty Ondřej Kasík. A to je zatím jediná oficiální "informace".

 

 

Někteří už to ovšem mají za hotovou věc. „Podle zákulisních informací se Bořek Dočkal rozhodl vrátit do AC Sparta Praha. Jeho návratu z čínského klubu Henan Jianye nic nebrání, oba kluby se už totiž údajně domluvily a Dočkal zahájí v letenském celku přípravu,“ píše se na facebookovém profilu Onlajny.com. Tak uvidíme, jestli bude za pár dní i v tomto případě platit pořekadlo „na každém šprochu, pravdy trochu“.

lju TN.cz