Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 9. 2017
serie a menší konkurence

Dobrá zpráva pro Schicka? Střelec Džeko by mohl opustit AS Řím!

Patrik Schick a Edin Džeko
Zdroj: Profimedia

Útočník Patrik Schick toho sice v dresu AS Řím kvůli zdravotním potížím zatím mnoho neodehrál, pokud mu ale v dalším průběhu sezóny bude držet zdraví lépe, mohl by mít solidní šanci prosadit se v kádru italského celku. Spekuluje se totiž o odchodu kanonýra Edina Džeka.

Dva góly si dali sami, dva góly jim nadělil Edin Džeko. To je bilance utkání italské Serie A mezi Beneventem a AS Řím. Bosenský útočník je pro Římany velmi důležitým článkem, ale v Německu už se hovoří o tom, že by se právě tam mohl exteplický fotbalista vrátit.
 

A to dokonce přímo do Wolfsburgu, kam ze severu Čech před lety zamířil. Německý celek totiž trápí zdravotní problémy Maria Goméze. Dvaatřicetiletý ofenzivní fotbalista stále není k dispozici, a ačkoliv má smlouvu až do roku 2019, už se začíná mluvit o tom, zdali ji dodrží. Má v ní totiž výstupní klauzuli.
 

Ve Wolfsburgu mají podle německého magazínu Sportbild dokonce vyhlédnutou náhradu a tou je právě Džeko. Ten by se této variantě pravděpodobně nebránil. Byť má v Itálii platný kontrakt až do roku 2020, před časem sám prohlásil, že by se do Wolfsburgu jednou rád vrátil. V Římě navíc není příliš šťastný.

V barvách Wolfsburgu by mohl navázat na bilanci 85 gólů a pětatřiceti přihrávek ve 142 soutěžních utkáních.
 

Pokud by Džeko skutečně v následujících měsících zamířil do Německa, mohlo by to znamenat větší prostor pro Patrika Schicka. Ten přestoupil do AS letos v létě, zatím stihl zasáhnout ale pouze do jednoho soutěžního zápasu.
 

msl TN.cz