Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 10. 2017
Fotbal Zajímavost

Dobrá zpráva pro agenty? Messi vyjde levněji než náhradník Realu!

Lionel Messi
Zdroj: Profimedia
Lionel Messi

Že by případný zájemce potřeboval závratnou sumu na to, aby získal z Barcelony Lionela Messiho? Jistě, balík to určitě je, nicméně ve Španělsku se najde nejeden dražší fotbalista. A dokonce ani nemusí patřit ve svém současném klubu do základu.

Každý fotbalista, který hraje nejvyšší fotbalovou soutěž ve Španělsku, musí mít ve smlouvě takzvanou výstupní klauzuli. Jde o částku, za níž musí klub prodat fotbalistu, pokud je ochoten onen obnos zaplatit.
 

Na vlastní kůži si to nedávno vyzkoušela například Barcelona. Katalánci museli přenechat svou útočnou hvězdu Neymara Paris St. Germain, protože Francouzi neváhali a přistoupili na výstupní klauzuli, která byla vypsaná v přepočtu téměř na šest miliard korun.

 

Neymar
Zdroj: Profimedia NeymarA jak jsou na tom další hvězdy španělského fotbalu?
 

Nikoho asi nepřekvapí, že na čele tohoto žebříčku je Cristiano Ronaldo. Opora Realu Madrid má ve smlouvě částku jedna miliarda eur a tu bude těžko někdo schopen a ochoten za Portugalce zaplatit.
 

Není ale sám, u koho je výstupní klauzule nastavená tak vysoko. Stejně je na tom i jeho spoluhráč Karim Benzema.
 

I na dalších místech jsou fotbalisté Realu Madrid. Aby si někdo mohl pořídit Isca či Marca Asensia, musel by sáhnout do pokladny pro 700 milionů eur.
 

Pokud čekáte na Lionela Messiho, čekáte marně. Tedy alespoň zatím. Větší hodnotu než argentinský útočník má třeba Gareth Bale, Luka Modrič, Toni Kroos, ale i Daniel Ceballos, který zatím nemá ani jisté místo v základní jedenáctce Realu a často začíná na lavičce. Všichni jsou k mání za půl miliardy eur.

 


 

Více než Messiho, si Barcelona cení i své nové posily. Ousmane Dembelé má v kontraktu číslo 400 milionů eur. Jeho parťák Lionel Messi je na tom ještě o sto milionů hůře, a ačkoliv se pravidelně v anketách o nejlepší fotbalisty umisťuje na předních příčkách, v tomto pořadí mu patří až desáté místo.

msl, lju TN.cz