Publikováno 29. 8. 2017
Hokej Ruská hvězda

Do NHL díky dopingu? Zaripov jedná v zámoří, v Rusku má zákaz!

Danis Zaripov
Zdroj: Profimedia
Danis Zaripov

Před měsícem dostala ruská hvězda Danis Zaripov dvouletý distanc od mezinárodní federace IIHF za pozitivní dopingový test. V jeho těle našla komise pseudoefedrin. Paradoxně ho tento skandál může dostat do nejslavnější ligy světa. NHL totiž nemá zmíněnou zakázanou látku na svém seznamu nepovolených látek a kluby v zámoří o něj mají velký zájem.

Tři zlaté z mistrovství světa a také čtyři mistrovské tituly z KHL. Jedna z největších ruských hvězd Danis Zaripov je momentálně ovšem bez angažmá a může za to doping. Před měsícem byl v jeho těle objeven pseudoefedrin.

 


Ve svých šestatřiceti letech by mohl Zaripov sice přemýšlet o konci kariéry, ale je na tom herně tak dobře, že k tomu není vůbec důvod. S dvouletou pauzou, kterou mu vystavila mezinárodní federace IIHF, se nechce smířit.

 


Jediná možnost? Paradoxně odchod do NHL, kde před tím Zaripov nikdy nehrál. Nejprestižnější soutěž světa totiž na svém seznamu zakázaných látek nemá pseudoefedrin uveden. O jeho služby navíc má údajně zájem Vegas Golden Knights či New York Rangers. Uvidíme, kam jeho kroky nakonec zamíří.

lju TN.cz