Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 1. 2018
Rallye Dakar splněný sen

Dluhy kvůli startu na Dakaru? Novotná neměla jinou možnost!

Gabriela Novotná
Zdroj: facebook

Za pár dnů odstartuje jubilejní 40. ročník Rallye Dakar, ve kterém se tentokrát představí hned šestatřicet českých závodníků. Vůbec poprvé v historii se ale mezi nimi objeví i dvě ženy. Na čtyřkolce bude bojovat Olga Roučková a v kategorii motocyklů pak Gabriela Novotná. Ta si pro splnění snu musela vzít dokonce hypotéku.

Devětadvacetiletou závodnici přitom ke startu přesvědčilo zranění. „Roztříštila jsem si holenní kost tak, že dvanáct centimetrů kosti tam nebylo, jen úlomky. Bylo to na Silvestra 2015, když jsem se rozhodla, že pojedu Dakar. Říkala jsem si, že není na co čekat. Našla jsem si trenéra, koupila jsem si novou motorku a od února jsem začala naplno trénovat,“ prozradila Novotná pro irozhlas.cz.

 


Přípravu začala chomutovská rodačka společně s Ondřejem Klimčywem, aktuálně nejlepším českým motocyklistikou. Dobrá forma ale ke splnění snu nestačila. Novotná se živí jako překladatelka a lektorka anglického a francouzského jazyka, plat který by pokryl náklady na Dakar ale nemá a tak finance scháněla jinde - musela si vzít hypotéku. „Když se nepovedly sponzorské peníze, tak jsem se stejně, možná trošku zabedněně, rozhodla, že fakt pojedu. Teď v tom lítám skoro za dva a půl míče. To k tomu patří, snadné cesty asi nejsou tak zábavné,“ pokračovala česká závodnice.


Enduro i motokros ji bavily, životním snem byl však Dakar. Teď se ji sen splní a na startu se vedle ní postaví 142 motocyklů, pouze další tři však budou řídit ženy." Osobně se vnímám spíše jako závodník. Navíc, když si člověk vezme helmu, není nic vidět. A růžovou na dresu nosí kdekdo, i chlapi," řekla motorkářka pro ČTK.


Hlavním cílem Novotné je především celý, čtrnáct etap dlouhý, závod dokončit. Rallye Dakar proběhne od 6. do 20. ledna v Peru, Bolívii a Argentině.

 

Videoportál Nova Plus přináší pro fanoušky Rallye Dakar 2018 speciální pořad, který je zavede do zákulisí nejatraktivnějšího a zároveň nejtěžšího motoristického závodu světa. S týmem Barth racing se díky Nova Plus diváci podívají do zázemí závodních stájí a fungování celého bivaku. Těšit se můžou na rozhovory se závodníky a exkluzivní záběry týmového zázemí.

nce, ČTK TN.cz