Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.11. 2017 10:10
tenis prognóza na sezonu

Djokovič je odepsaný, říká bývalý tenista. Co zmůže Štěpánek?

Novak Djokovič a Radek Štěpánek
Zdroj: Profimedia
Novak Djokovič a Radek Štěpánek

Trenérem hvězdného tenisty Novaka Djokoviče se má stát Radek Štěpánek. Jenže prý to má být ztracená mise. Srbský fenomén prý už nikdy nebude tak dobrý, jaký býval. Drsný názor sdělil světu bývalý lídr světového žebříčku Marat Safin.

Ruská legenda se rozpovídala pro televizi Eurosport a udělala prognózu před novou sezonou. Ta prý proběhne stále pod vládou současných ikon. 

„Federerovi jde všechno jednodušeji. A i když se to nezdá, tak i pro Nadala je tenis docela lehký. Budoucí rok setrvají na výsluní,“ myslí si Safin.


Třetí v pořadí prý bude Andy Murray. „Ten přežije i pády z výšky, je to buldok, bojovník. Ale pokud Federer a Nadal zůstanou zdraví, nebude mít šanci,“ komentuje bývalý ruský tenista.


Pak ale přešel k Novakovi Djokovičovi a byl hodně kritický. „Nevidím to u něj dobře s návratem na jeho bývalou úroveň. Bude to mít složité,“ říká Marat Safin.


Možná právě proto se mluví o spojení Radka Štěpánka se srbskou tenisovou veličinou. Djokovič působil v posledním období jako vyhořelý člověk a emotivní člověk, jakým je Štěpánek, by mohl v Djokovičovi zase vydolovat novou energii a chuť k tenisu. Třeba i proto, že jsou přátelé a důvěřují si.

ram TN.cz