Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 12. 2017
Fotbal chuligáni

Plzeň má důvod ke strachu: Derby v Bělehradě? Rány, krev a násilí!

Partizan Bělehrad
Zdroj: Profimedia

Bělehradské derby mezi Partizanem a Crvenou Zvezdou, které je vždy vyhecované, dostalo ve středu večer extra příchuť. Během utkání se porvaly skupiny fanoušků a výsledkem bylo množství potlučených a zkrvavených příznivců. Zasáhnout musela policie, která chuligány eskortovala ze stadionu již v průběhu klání. Právě s Partizanem se plzeňská Viktoria střetne v play off Evropské ligy.

Remízový výsledek utkání 22. kola srbské ligy byl upozaděn událostmi na tribunách stadionu Partizanu. Podle původních zpráv měla skupina fanoušků hostí získat lístky do sektoru vymezeného pro kotel Partizanu, kterým se to pochopitelně moc nezamlouvalo. Nyní se ale zdá, že se na tribuně za jednou z branek, mezi sebou střetly dvě skupinky fanoušků domácích.

 

Partizan Bělehrad
Zdroj: Profimedia

 

Ať už je pravda jakákoliv, výsledkem byla nepěkná zranění některých diváků. Konflikt započal již v průběhu prvního poločasu a utkání muselo být na chvíli dokonce přerušeno, aby mohla policie zasáhnout. Na atletické dráze se pak objevili zmlácení fanoušci, na kterých viseli cáry oblečení a crčela z nich krev. Podle srbských médií musel být jeden z fanoušků ošetřován s bodným zraněným.

 

Bělehradské derby, známé scénami násilí, tak zapíše do kronik další kapitolu nesportovních projevů na hřišti či mimo něj.

tc TN.cz