Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 6. 2018
Baseball Co ho vytočilo?

Divočina na baseballu: Trenér začal z ničeho nic házet na hřiště židle!

Rozčilený trenér baseballu
Zdroj: Reprofoto Instagram
Témata:

Baseball může na první pohled vypadat jako zvláštní sport. Většinu času se nic moc neděje, hra probíhá v relativním klidu. Jenže ve zlomku vteřiny se na stadionu může rozpoutat peklo. Třeba takové, které se naposledy odehrálo v kanadské univerzitní lize.

Přihlížející zápasu amatérské baseballové ligy mezi Edmontonem Prospects a Okotoks Dawgs spokojeně ukusovali hot dogy a popíjeli pivo. V průběhu osmé směny jim ale možná zaskočilo.  

 

Příčinou bylo náhlé vzplanutí emocí kouče hostí, který během několika vteřin do prostoru před první metou naházel několik židliček. Projevit přitom musel i dost síly, protože se ani neobtěžoval při svém vrhačském výkonu otočit k hřišti čelem.

 

 

 

Diváci sledovali jeho výstup s pobavením a překvapením, neboť nebylo zcela jasné, co ho k němu vedlo. Nejspíše se ale naštval, protože jeho hráči dovolili domácím během směny dva doběhy.

 

Chytit rapl dokáží i trenéři v Major League Baseball (MLB). Dnes už legendární je rozmíška Lloyda McClendona s rozhodčími z června roku 2001.

 

Tehdejší lodivod Pittsburghu Pirates ostře nesouhlasil s tím, že jeho svěřenec Jason Kendall byl vyautován na první metě. Po krátké výměně názorů ho rozhodčí ze zápasu vyloučili, což McClendon neunesl a "čmajznul" první metu.

 

 

Zpomalené záběry americké televize daly za pravdu McClendonovi, a proto se nešlo jeho rozčilení moc divit.

TN.cz