Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 7. 2018
Cyklistika Tour de France

Nibali se srazil s motorkou. Se zlomeným obratlem dojel do cíle!

Vincenzo Nibali
Zdroj: Profimedia / Twitter
Vincenzo Nibali

Na dvanáctou etapu letošní Tour de France nebude v dobrém vzpomínat italský závodník Vincenzo Nibali. Ten zhruba čtyři kilometry před cílem upadl. Do jisté míry za to mohli neukáznění diváci, se kterými se měl Nibali dostat do kontaktu. Ital však považuje za příčinu pádu spíše jízdu motorek, které mu zužily cestu.

Vincenzo Nibali je v průběžném pořadí čtvrtý. Jenže asi čtyři kilometry před cílem upadl a ztrácí dvě minuty a 37 sekund. V závodě navíc pokračovat nebude. Týmový lékař Emilio Magni měl po dojezdu etapy podezření na zlomeninu obratle, kterou posléze podrobné vyšetření potvrdilo.

 

 

"Jely přede mnou dvě motorky a cesta se začala zužovat, navíc na stranách nebyly žádné bariéry. Když Froome zaútočil, vydal jsem se za ním, ale najednou nás zpomalili a já spadnul," uvedl Nibali, který nakonec dojel do cíle na sedmém místě. "Teď mě bolí záda a špatně se mi dýchá, ale nevzdal jsem to, vstal jsem a ukázal, že mám dobrou formu," dodal.

 

Když se Nibali vrátil z nemocnice na hotel, poslal svým fanouškům vzkaz přes Twitter. "Byla mi potvrzena zlomenina obratle, zítra se tak vracím domů, kde se budu zotavovat. Děkuji za vaši podporu. Uvidíme se příště," smutnil italský závodník, pro kterého tedy letošní Tour skončila.

lju, ČTK TN.cz