Hokej Juniorská extraliga

Distanc na 9 měsíců: Kouč Vsetína ovlivnil zápas, nařídil dostat gól!

Juraj Jurík
Zdroj: Profimedia / facebook

Trenér Juraj Jurík má za sebou pět sezon na střídačce extraligového Zlína a nespočet dalších zkušeností v hokejovém prostředí. To, co však udělal během utkání juniorské nejvyšší soutěže, to se dá označit jako velmi nešťastné rozhodnutí. Gólmana Vsetína, který trénuje, navedl, aby inkasoval gól. Nechtěl totiž, aby jeho mužstvo hrálo v prodloužení v oslabení.

Extraliga juniorů má od letošní sezony nové pravidlo. Ať zápas skončí jakkoliv, hraje se ještě prodloužení či nájezdy, a kdo nastavený čas vyhraje, získá bod navíc. Cílem je, aby se mladí hráči naučili hrát stále ještě nový model prodloužení tři na tři.

Zápas Vsetína a Přerova skončil po základní době 5:0 pro Zubry. Jenže těsně před koncem to bylo ještě 4:0 a pátou branku si vsetínští hokejisté nechali dát schválně. Právě proto, aby v následném prodloužení hráli v plném počtu. V té době byl totiž vyloučen vsetínský Vojtěch Pernický.

Vše inicioval trenér Vsetína Juraj Jurík. "Trenér hostů dal přes hráče (útočníka Jana Vašenku) jasný pokyn brankáři Málkovi, ať se snaží inkasovat gól v oslabení, aby se mohlo prodloužení začít v rovnovážném stavu," cituje iSport.cz diváka, který všemu přihlížel.

Ovlivnění zápasu, které nakonec stejně nebylo nic platné (Přerov na nájezdy vyhrál), neuniklo ani disciplinární komisi. Ta potrestala trenéra Juríka distancem na 9 měsíců zákazu činnosti, brankáře Málka na měsíc zákazu podmínečně, útočníka Vašenku také na měsíc zákazu podmínečně a klub za tento skandál zaplatí pokutu ve výši 80 tisíc korun.

Vsetín se chce proti verdiktu disciplinárky bránit. Trenéra Juríka klub nevyhodil a naopak se bude mládeži nadále věnovat. Nebude ale smět koučovat zápasy. "Je to pro nás rána z čistého nebe. Přišli jsme o trenéra a máme zaplatit nemalou částku z rozpočtu mládeže. Řešíme, jak se k tomu postavit," řekl pro iSport.cz šéf vsetínského celku Daniel Tobola.