Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.12. 2017 22:47
video velké loučení

DÍKY, LEGENDO! Fotbalový svět posílá vzkazy Rosickému

Zdroj: TV Nova

Talentovanějšího fotbalistu v posledních letech možná Česko nemělo. Tomáš Rosický byl fandy ve všech koutech světa „Malým Mozartem“. Když byl zdravý, zdál se fotbal v jeho podání tak samozřejmý a jednoduchý. Konec kariéry Rosického komentuje celý svět.

Když se v 11 hodin dopoledne rozpovídal na tiskové konferenci, bylo to zvláštní. Všichni tušili, že tenhle okamžik je tolik výjimečný. Na konci tiskovky dokonce i samotní novináři tleskali…


Loučení Tomáše Rosického ale neuniklo ani dalším fotbalovým osobnostem. Nejvíce o svém bývalém spoluhráči si dokázal říct brankář Petr Čech. Společně váleli v reprezentaci a nakonec se potkali i v Arsenalu. Rosický dal dokonce svému kamarádovi gól, když hrála Sparta proti Blšanům. To už je ale pěkná řádka let.


Krásný pozdrav poslala Tomášovi Rosickému také Borussia Dortmund. Velké poděkování s fotkou, jak Rosický válí ve žlutočerném dresu mělo během chvíle tisíce lajků. Nechyběl ani sestřih nejkrásnějších gólů.

Tomáše Rosického ale proslavila hlavně éra strávená v londýnském Arsenalu. Vrací se nyní věta, kterou kdysi francouzský odborník o Rosickém prohlásil. "Pokud máte rádi fotbal, pak musíte milovat Tomáše Rosického."

 

Rosického zdraví ze svého instagramu i Němec Mesut Özil, který vyzdvihuje hlavně úžasný charakter české fotbalové ikony.

Má pravdu. Tomáš Rosický byl opravdu osobností jak na hřišti, tak i mimo něj. A snad ještě nějaký čas ve fotbalovém prostředí zůstane.

ram TN.cz