Aktualizováno 18.6. 2017 17:45
seznamy velký přehled

Devět chráněných Čechů! Jágr a zbytek bude čekat na volbu Vegas

Jaromír Jágr
Zdroj: NHL media
Jaromír Jágr

Může to začít! Kluby NHL odeslaly na vedení ligy seznamy chráněných hráčů. Pro mnohé hokejisty je to i pocta v tom, že si jich v klubu opravdu váží. Zbytek bude žít možná až tři dny v nejistotě. Hrozí totiž stehování do nového klubu v Las Vegas.

Jisté je, že ve svých klubech i nadále zůstanou David Krejčí, David Pastrňák, Michael Frolík, Radek Faksa, Jakub Voráček, Radko Gudas, Tomáš Hertl, Vladimír Sobotka, Ondřej Palát. Této devítky českých hokejistů si prostě kluby natolik váží, že by je za nic nevyměnily. 

Radko Gudas
Zdroj: Profimedia Radko Gudas

Pak je tu ale i velká nejistota pro zbytek. Mimo týmový seznam se dostal Tomáš Plekanec, který je podle zámořských médií hlavním kandidátem na stěhování do Vegas. Důvodem je jen roční závazek na 6 milionů dolarů, velké zkušenosti a vůdčí schopnosti.
Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia Tomáš Plekanec

Tým Golden Knights bude moci vybírat hned ze čtveřice českých brankářů. K dispozici jsou od nedělního odpoledne Ondřej Pavelec, Marek Mazanec, Michal Neuvirth a Petr Mrázek. Vegas ale už nyní asi počítají s vítězem Stanley Cupu Marcem-Andre Fleurym.
Ondrej Pavelec
Zdroj: profimedia.cz

Co se obránců a útočníků týče, vzkazy od agentů čekají vedle Tomáše Plekance třeba Andrej Nestrašil, Aleš Hemský, Martin Hanzal, Dmitrij Jaškin, Roman Polák, Andrej Šustr, ale i Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Kdyby na něj Vegas ukázali, získají českou ikonu jen na týden, protože na konci června končí číslu 68 smlouva. Jágr se ale už nechal slyšet, že by rád na Floridě zůstal, a tak by mlžná šli ve Vegas do hazardu. I když, aspoň by dostáli pověsti města.
Jistotu, že zůstane v New Jersey, má Pavel Zacha a to kvůli svému věku.

ram TN.cz