Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.8. 2017 18:22
Box The Money Fight

Dětství Floyda? Máma fetovala, otce zavřeli, teta podlehla AIDS!

Floyd Mayweather
Zdroj: Profimedia
Floyd Mayweather

Už brzy je to tady. Zápas mezi bývalým boxerským šampionem Floydem Mayweatherem a hvězdou UFC Conorem McGregorem bude 27. srpna a stanice Nova Sport 1 a Voyo nejsledovanější souboj posledních let odvysílají. Ještě před tím vám však budeme oba borce představovat. Začneme dětstvím Floyda Mayweathera a jeho boxerských začátků.

Dnes je Floyd Mayweather miliardář, který vlastní ta nejluxusnější auta, hodinky, obleky a bydlí ve vile, o které si většina světa může jenom zdát. To je však realita roku 2017 a několika let minulých. Vždy tomu tak nebylo a Floyd vyrůstal v opravdu těžkých podmínkách.

 

 


Podle jeho výpovědí v médiích neměli v bytě v New Jersey ani na elektřinu. Tehdy neměl Floyd ani tušení, že se z hrůzostrašných životních podmínek někdy vyhrabe. Mayweather byl i tak trochu grázlík. Že často nepřišel do školy, to nikoho po čase už ani nepřekvapovalo.

 

16

GALERIE: Dětství Floyda Mayweathera

Zdroj: Instagram

Mayweather se svými příbuznými

Hodnocení:

 


Malý Floydík však měl sen, za kterým si tvrdě šel. Od malička se chtěl stát úspěšným boxerem. Vždyť vyrůstal v rodině boxerů, ale tu chtěl mnohonásobně předčít. Nakopávalo ho i to, že nechtěl dopadnout, jako jeho matka. Ta totiž byla závislá na drogách a Floyd po ní musel často uklízet použité jehly. Kvůli drogám navíc zemřela jeho teta, která se nakazila AIDS a podlehla mu.

 


Ani Floydův otec nebyl svatoušek. Aby uživil rodinu, prodával drogy. Přesto to byl on, který Mayweathera juniora k boxu přivedl a často se mu věnoval. Když otce na pět let zavřeli, největší oporou byla Floydovi babička, která od malička věřila, že to v boxu dotáhne daleko.

 

Zápas století, jak ho často fanoušci nazývají, tedy boxerský souboj boxera Mayweathera a krále UFC McGregora, se uskuteční v neděli 27. srpna v americkém Las Vegas a díky stanici Nova Sport 1 a Voyo můžete tento velkolepý zápas sledovat také! Galavečer začíná v 1 hodinu ráno a hlavní zápas by měl přijít na řadu okolo 5:30.

lju TN.cz