Publikováno 9. 12. 2017
NHL Hokejový večer

Detroit se trápí: Mrázek musel do brány, v ní ho vykoupal Jaškin!

Petr Mrázek
Zdroj: Profimedia
Petr Mrázek

Diváci Nova Sport mohli sledovat znovu v atraktivním sobotním čase utkání Detroitu a St. Louis. Tento duel se hrál od 19:00 a v akci byli všichni čtyři Češi. Vladimír Sobotka s Dmitrijem Jaškinem pomohli oba jedním gólem k vysoké výhře Blues 6:1. Za domácí hrál Martin Frk, ale nebodoval. Do brány Red Wings musel na třetí třetinu Petr Mrázek a to poté, co Howard čtyřikrát inkasoval.

Detroit prohrál osmé z devíti posledních zápasů. Nejhorší prohru v sezoně utrpěl před týdnem, kdy odjel z Montrealu s výpraskem 1:10. Pak si doma spravil chuť proti Winnipegu, kdy zvítězil 5:1. Jenže teď nestačil na St. Louis, kterému v Little Caesars Aréně podlehl 1:6.

 


Za Blues se trefili oba Češi. Vladimír Sobotka zvyšoval na začátku druhé části na 2:0. Dmitrij Jaškin skóroval až v polovině třetí třetiny. To už byl v bráně Petr Mrázek, který nahradil před závěrečnou dvacetiminutovkou Jimmyho Howarda, jenž inkasoval čtyřikrát. Mrázek za svá záda tak pustil dva puky.

 


 


Jedinou branku Red Wings dal dánský útočník Frans Nielsen. Snižoval na 1:4, ale to už bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Jeho zásah totiž přišel ve 48. minutě.

lju TN.cz