Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 11. 2017
Smrt Takhle to bylo

Detaily tragické smrti sjezdaře Poissona: Neměl šanci přežít!

David Poisson
Zdroj: Profimedia
David Poisson

Ještě včera nechtěl svaz podrobnosti o smrti Davida Poissona komentovat. Dnes už byl sdílnější. Pětatřicetiletý sjezdař narazil ve vysoké rychlosti do stromu. Při pádu se dostal přes ochranné sítě u trati. Na místě zemřel.

Den po smrtelné nehodě Davida Poissona se objevují detailnější informace o tom, co se vlastně na tréninku francouzské reprezentace v Kanadě stalo. Pětatřicetiletý veterán podlehl zraněním po těžkém pádu.

 

 

Francouzský sjezdař jel ve stokilometrové rychlosti a byl těsně před cílem. Při tom se mu zařízla lyže, upadl a proletěl přes dvě ochranné sítě. Ty byly v blízkosti lesa a Poisson tak letěl přímo do stromu. I přes rychlou pomoc dalších členů francouzského týmu i záchranářů už mu nebylo pomoci. David Poisson byl mrtvý na místě a záchranný vrtulník byl nakonec odvolán.

 

Všichni přítomní zůstali v šoku. „Na převoz a ošetření nebyla šance. Přivolaný vrtulník jsme nakonec odvolali,“ uvedl pro kanadská média mluvčí záchranné služby Adam Loria.

 

 

Vrchol kariéry veterána Poissona byl v roce 2013. To na mistrovství světa ve Schladmingu získal překvapivě bronzovou medaili ve sjezdu. V prosinci 2015 skončil třetí ve Světovém poháru, ve sjezdu v Santa Caterině. Na olympijských hrách ve Vancouveru 2010 byl sedmý, což bylo jeho olympijské maximum.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřela krásná Ribana z Vinnetoua! Co slavnou herečku zabilo?

SMRT ZA VOLANTEM: Přítel Gábiny Dvořákové měl autonehodu! Jel zrovna za ní. FOTO

lju TN.cz