Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2018 13:23
wta finále v číně

Déšť, přesun, obrat a kanár! Siniaková s Halepovou padla

Kateřina Siniaková
Zdroj: Profimedia
Kateřina Siniaková

Obhájkyně titulu Kateřina Siniaková prohrála ve finále tenisového turnaje v čínském Šen-čenu se světovou jedničkou Simonou Halepovou z Rumunska 1:6, 6:2, 0:6 za hodinu a dvanáct minut. Duel se kvůli dešti uskutečnil v hale.

 

Jednadvacetiletá Siniaková bude mít šanci Halepové prohru oplatit ve finále čtyřhry, v které jsou na okruhu WTA obě finalistky dvouhry poprvé od roku 2009. Spolu s Barborou Krejčíkovou, s níž tvoří nejvýše nasazený pár, nastoupí proti rumunské dvojici Halepová, Irina-Camelia Beguová.

 


Finále dvouhry mělo původně začít v 7:00 SEČ, ale kvůli počasí se odkládalo a nakonec se po více než čtyřech hodinách hrálo v hale.


V prvním setu Siniaková, která v semifinále vyřadila věhlasnou Rusku Marii Šarapovovou, vyrovnala na 1:1, ale pak prohrála pět her za sebou. Ve druhém setu šla naopak první do brejku, o který vzápětí přišla, ale od stavu 3:2 získala další tři gamy.


Rozhodujícímu dějství vládla Halepová, která české tenistce povolila jen šest fiftýnů a nadělila jí "kanára". Rumunka se tak stala první jedničkou žebříčku, která vyhrála turnaj, od triumfu Sereny Williamsové ve Wimbledonu 2016.


"Od té doby, co jsem jedničkou, tak se všechno změnilo. Přijdu do restaurace a majitelé za mě platí účty," smála se Halepová v týdnu. Výsledkem v Šen-čenu má post jedničky jistý do grandslamového Australian Open.


Siniaková i po prohře ve finále začala sezonu výtečně. Jelikož ale neobhájila titul, přijde o body a v žebříčku klesne na konec šedesátky.

 

čtk TN.cz