Publikováno 5. 12. 2017
video krutý moment

Děsivý moment v NFL: Vůbec necítím nohy, hlesl drsňák

Ryan Shazier

Profiliga amerického fotbalu NFL prožila hororovou scénu. Linebacker Pittsburghu Ryan Shazier hned v úvodu zápasu s Cincinnati Bengals narazil hlavou do soupeře, svalil se k zemi a ještě stačil říci, že přestal cítit dolní polovinu těla. Jeho spoluhráči pak dohráli utkání právě pro něj.

Video z utkání ukazuje hrůzu okamžiku. Shazier při obraném zákroku atakoval Joshe Malona, který právě přejímal míč. Jenže namísto souboje se skácel k zemi, chytnul se za záda, zatřepal pravou rukou a zůstal ležet. Rozhodčí od něj ihned dostali informaci: „Necítím spodek těla“.

Zápas byl přerušen a Shazier putoval do nemocnice. Lídr týmu Cincinnatti Bengals Andy Dalton se pak přidal ve skupině hráčů Pittsburghu k modlitbě. Přesto se zdálo, že smutný okamžik hráče Pittsburghu zdrtil. S podceňovanými Bengals těsně před půlkou prohrávali 0:17!

Modlitba za Ryana Shaziera, vpravo Andy Dalton
Zdroj: Twitter Modlitba za Ryana Shaziera, vpravo Andy Dalton

Ve druhém poločase už ale hráli úplně jiní Steelers a dokázali otočit zápas na konečných 23:20. Utkání ale zámořská media označila za jeden z nejtvrdších duelů, který se kdy hrál. Oba týmy po poločasové přestávce předvedly několik nevybíravých zákroků.

Ryan Shazier mezitím v nemocnici podstoupil několik vyšetření a lékaři se mu budou snažit vrátit hybnost. Jeho se stav se podle dostupných zpráv lepší. Přesto není jisté, že se plně uzdraví.

Zdroj: Twitter Ryan Shazier

V NFL po zákrocích ze zápasů ochrnulo dočasně nebo trvale ochrnulo už šest fotbalistů. Posledním byl Kevin Everett z Buffalo Bills v roce 2007, smůlu ale měli i Reggie Brown z Detroit Lions (1997), Dennis Byrd z Jets (1992), Mike Utley z Lions (1991), Derrick Burroughs z Bills (1989) a Darryl Stingley z New England Patriots (1978).