Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2017 11:42
svědectví nechutné řádění

DĚSIVÉ VIDEO: Chuligáni Slezanu zdemolovali i rodinný dům!

Sobotní fotbalové derby v Opavě se bohužel kvůli řádění chuligánů stalo černou můrou pro jinak docela klidné slezské město. Na světlo světa se pomalu dostávají videa, která dokumentují zvěrstva, které primitivní bezmozci páchali.

To si prostě úplně v pohodě žijete v příjemném prostředí vilové čtvrti u říčky Opavice a děsíte se, že jednou za čas přijde derby Slezského FC s Baníkem.


Ten den přišel. V sobotu 18. března se opravdu prohnaly davy sprostých šílenců ulicemi směrem ke stadionu a zřejmě nejvíce škod napáchlo stádo chuligánů v Otáhalově ulici.


Video zveřejněné na portálu youtube zcela jasně odhaluje, jak vandalové ve žlutých tričkách totálně zničili plot jednoho rodinného domu. Když spadl, dokonce z něj rozebírali cihly a začali je házet přes plot na protivníky i policii.

14

GALERIE: Střety fanoušků Baníku a Opavy před zápasem v Opavě

Zdroj: AKTU.cz

Střety fanoušků Baníku a Opavy před zápasem v Opavě - 3

Hodnocení:


Zahrádka hezkého domečku se pak stala částečně bojovou zónou, hořela na ní světlice. Není zřejmé, zda majitelé domku byli doma. A pokud ano, asi se ukrývali někde daleko od oken.
Když žluté komando bezmozků dokončilo dílo zkázy a začaly bouchat dělbuchy, nastala panika. Ze zvukových záznamů jsou slyšet vedle řady vulgarit pokřiky " Oni nás posbírají!" nebo "Zdrhej!".

Mapa Opavy
Zdroj: Google Maps Mapa Opavy

Chuligáni si prostě uvědomovali, že jejich řádění nemá nic společné s normálním fanděním.


Policie oznámila, že zadržela u stadionu při násilnostech pět desítek lidí. Šlo především o příznivce Baníku Ostrava. Zadržení lidé útočili na opavské příznivce, policisty i bránu stadionu. Jak ale vychází najevo, slušně se nechovali ani příznivci Slezanu. Mezi fanoušky i policií byli zranění, poškozeno bylo i několik policejních vozů.

Řádění chuligánů v ulicích Opavy
Zdroj: YouTube.com Řádění chuligánů v ulicích Opavy

Derby mělo nakonec i tragickou tečku. Jednoho z polských supporters, který byl v podnapilém stavu, v neděli srazil vlak.

ram TN.cz