Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 4. 2017
Hokejbal Drama na hřišti

DĚSIVÉ: Hokejbalistovi z Kladna šlo o život, pomohli mu rozhodčí!

Michal Šťastný, hokejbalista HBC Kladno
Zdroj: facebook

Teprve sedmnáctiletý hokejbalista z Kladna Michal Š. dlouho nezapomene na zápas proti Letohradu. Bohužel nepůjde o hezké vzpomínky a už vůbec ne o ty sportovní. Michalovi totiž šlo o život, když mu po pádu zapadl jazyk. Jako hrdinové jsou teď oslavováni oba rozhodčí, kteří neprodleně zasáhli a mladému obránci bleskově pomohli.

Čtvrtfinálová skupina extraligy mladších dorostenců byla svědkem nepříjemného momentu. Sedmnáctiletý obránce Michal Š. z Kladna upadl v nenápadném souboji, ale následky byly děsivé. Hokejbalistovi totiž zapadl jazyk a byla potřeba rychlého zásahu.Bleskově zareagovali oba rozhodčí, pánové Luboš Hubálek a Štěpán Kánský. "Jen rychlý zásah rozhodčích, kteří jazyk vytáhli a přivedli Michala do stabilizovaného stavu, tak tím předešli vážnějším zdravotním komplikacím," uvedl na facebookovém profilu HBC Kladno Jaroslav Procházka, trenér Kladna.

 

Rozhodčí Luboš Hubálek a Štěpán Kánský
Zdroj: facebook"Svým perfektním, rychlým přístupem předešli vážnějším zdravotním problémům, nutno podotknout, že se hra v té době odehrávala v jiné části hřiště a přitom jejich zásah byl bleskový," pokračoval Procházka.Hokejbalista je naštěstí v pořádku. "Dále děkuji domácím pořadatelům za vstřícný přístup a pomoc při Michalově převozu do nemocnice. Jinak Michal Š. je už v domácím ošetření a těší se na další zápasy mladšího dorostu," dodal Procházka.

lju TN.cz