Aktualizováno 28.2. 2016 19:39
talent sestřelil baník

Den po narozeninách nastřílel hattrick. Souček hrdinou Slavie!

Tomáš Souček

Ve Slavii se možná rodí nová hvězda. Záložník Tomáš Souček v sobotu oslavil jednadvacáté narozeniny a dnes třemi góly sestřelil ostravský Baník. Šlo navíc o všechny góly Slavie, která si připsala plný bodový zisk po výhře 3:1.

Favorizovaní Pražané začali aktivněji, ale žádnou z úvodních šancí neproměnili. Mihalík nůžkami mířil do středu branky, Mešanovičovo zakončení na poslední chvíli odvrátila obrana a Frydrych hlavičkoval jen do brankáře Šroma.

Baník povzbuzen minulou výhrou nad Zlínem nehrál v Edenu pasivně a v 27. minutě nečekaně otevřel skóre. Domácí gólman Berkovec předvedl špatný výkop, vzniklou situaci se snažil zachránit vyběhnutím, ale míč se odrazil k De Azevedovi, který jej chytře obloučkem poslal do sítě přes slávistického brankáře.

Pak už ale přišly velké chvíle Tomáše Součka. Narozeninovou oslavu nejspíš včera odložil a šetřil se na dnešek. A vyplatilo se! Může oslavit nejen narozeniny, ale i první ligový hattrick.

Vukadinovič ještě z úhlu přestřelil, ale pak si s ním narazil Souček, který s přispěním drobné Kašovy teče procpal balon do sítě. Za dalších pět minut domácí záložník a sobotní oslavenec obrátil stav. Sudí Proske citlivě nechal výhodu, Souček potáhl akci středem hřiště, vystřelil a míč díky teči Mešaninova zapadl na opačnou stranu branky, než kam se pohnul gólman Šrom.

Talentovaný středopolař se v lize prvně trefil v jednom duelu dvakrát, ale jeho životní večer měl ještě ukázkové vyvrcholení. V 65. minutě Souček sebral před vápnem balon, nasprintoval s ním přes dva protihráče přímo k brance a na dlouhou nohu jemným dloubnutím přehodil vyběhnuvšího Šroma.

Do teď se trefil v lize pouze dvakrát, proti Baníku mu ale vyšlo všechno, do čeho kopnul. Právě Souček byl tím, kdo zařídil Slavii kromě vítězství i jistotu páté příčky. Poražený Baník naopak zůstává dál beznadějně poslední.