Publikováno 7. 10. 2017
video první zápas

Premiéra Vegas: Úcta zesnulým, rozmlácená kamera i mág v bráně!

Debut Vegas Golden Knights v NHL
Zdroj: NHL media

Hokejistům Vegas Golden Knights se start do premiérového ročníku NHL podařil. Hned na úvod totiž přivezli plný bodový zisk z Dallasu. Za něj vděčí nejen dvougólovému Nealovi, ale i skvěle chytajícímu Fleurymu. Zápas ale přinesl i další pozoruhodné momenty.

Na tuhle chvíli čekali hokejoví fanoušci Las Vegas dlouho. Jejich tým vyjel na led k historicky prvnímu zápasu v NHL.
 

Jenže co nikdo nečekal, bylo, že téhle slávě bude předcházet obrovská tragédie. V noci na pondělí šílený střelec zabil na koncertě pod širým nebem v Las Vegas osmapadesát lidí, stovky dalších byly zraněny. Sám útočník se zastřelil.
 

Myšlenky na hokej ale úplně stranou jít nemohly. Rytíři si start do sezóny narušit nenechali, stín smutku na zápas ale přece jen padl.
 

Jak tragédie zasáhla nejen Las Vegas, ale celé Spojené státy, ukázali hokejisté Dallasu, kteří ještě před úvodním buly společně s hostujícími hráči Vegas takřka v jedné řadě uctili nejen oběti útoku, ale také památku zesnulého komentátora NHL Davea Stradera a teprve třiadvacetileté zaměstnankyně Dallasu Stars Promise Hamiltonové, která podlehla zraněním při nehodě, jíž zavinil opilý řidič projíždějící na semaforu na červenou.
 

Pak už se šlo na věc. Jako první na sebe v zápase výrazně upozornil útočník Stars Antoine Roussel, jehož první třetina zřejmě nezastihla v úplně ideálním rozpoložení.
 

Hned třikrát během úvodní dvacetiminutovky si totiž musel jít odpočinout na trestnou lavici a už při svém druhém pobytu "na hanbě" v něm ruply nervy a vztekle rozmlátil kameru, která jej zabírala.
 

Jeho tým se pak sice dostal do vedení, ale Marc-André Fleury byl v brance Golden Knights jinak bezchybný. Zoufalé střelce Dallasu doháněl takřka k šílenství, zuby si na něm vylámal už každý.

Celkem Fleury pochytal pětačtyřicet pokusů soupeře, a jelikož jeho výkon podpořil dvěma góly v posledním dějství James Neal, mohl se gólman radovat nejen z ceny pro první hvězdu utkání, ale i z vítězství svého týmu.

msl TN.cz