Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 4. 2018
tenis nová éra

Davis Cup s Izraelem zahájí Veselý, Pavláska čeká premiéra!

Jiří Veselý
Zdroj: Profimedia

Tenista Jiří Veselý jako týmová jednička zahájí utkáním s Edanem Lešemem zápas českých tenistů v druhé divizi Davisova poháru proti Izraeli v Ostravě.

Na antuce v hale v Porubě se v pátek začne hrát v 15:00. Poté nastoupí ke své premiéře ve dvouhře v soutěži Adam Pavlásek, proti němuž se postaví Dudi Sela.

 

Čeští tenisté začínají v soutěži o "salátovou mísu" novou éru bez bývalých opor Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, kteří se postarali o tituly v letech 2012 a 2013. Potřebují vyhrát, aby postoupili do zářijové baráže o návrat mezi elitu.

 

"Když budou kluci hrát dobře, Izrael porazíme. Když jen průměrně, budeme se tahat. Musíme se soustředit na sebe a utkání zvládnout," řekl kapitán Jaroslav Navrátil. "Cítíme se sebevědomě. První den je velmi důležitý, chceme utkání dobře rozjet a jeden bod by pro nás byl ideální," řekl kapitán Izraelců Harel Levy.

 

V sobotu se začne ve 12:00 čtyřhrou, do které Navrátil nahlásil Lukáše Rosola a Romana Jebavého. Proti nim by měli hrát Jišaj Oliel a Jonathan Erlich. Následovat budou zbylé dvě dvouhry, utkání jedniček a dvojek týmů.

 

Zápasy nižší evropsko-africké zóny, do které Češi loni sestoupili ze Světové skupiny, se hrají dva dny a každé utkání jen na dva vítězné sety.

 

S Izraelci se čeští tenisté střetli naposledy v roce 1994, kdy v prvním kole Světové skupiny zvítězili na soupeřově půdě 4:1. Předchozí dvě utkání se odehrála ještě v éře Československa a obě země si připsaly po jedné výhře.

 

Los utkání 2. kola evropsko-africké zóny tenisového Davisova poháru ČR - Izrael (Ostrava, antuka):

Pátek (15:00): Veselý (65. v žebříčku ATP) - Lešem (276.), Pavlásek (208.) - Sela (98.),

Sobota (12:00): Jebavý, Rosol - Erlich, Oliel, Veselý - Sela, Pavlásek - Lešem.
 

mm ČTK