Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.5. 2018 18:34
video velký potlesk

Dát gól bylo to nejhorší! Frajer z Chotíkova vypráví o fair play činu

Jan Končal a jeho fair play chvíle
Zdroj: TVCOM repro
Jan Končal a jeho fair play chvíle

Chotíkovský útočník Jan Končal je po víkendu fotbalovým hrdinou. Před prázdnou bránou se rozhodl zakopnout míč do autu. Viděl totiž, jak se před velkým vápnem srazili brankář a obránce soupeře.

 „Přišlo mi v tu chvíli strašně divný dát gól, to byla pro mě nejhorší varianta,“ vyprávěl v rozhovoru pro TV Nova.
„Tak jsem prostě zakopl balón a šel se podívat co se stalo,“ dodal Jan Končal.


Sám už dal v zápase úvodní gól a ve druhé půli se ocitl před prázdnou brankou a mohl srovnat na 2:2. Jenže v sobě potlačil instinkt střelce a zachoval se jako velký frajer.


„Já jsem předtím doufal že ten balón propadne. Běželi proti sobě obránce a brankář a vypadalo, že se srazí. Pak jsem se ale otočil a viděl jsem jak leží oba na zemi a že to nevypadá dobře,“ vypráví. To, že se myšlenkami vrátil zpět a zastavil v běhu, mělo na svědomí tušení nečeho zlého. „Slyšel jsem strašnou ránu…“ říká Jan Končal.


Když zakopl míč do autu, poděkoval mu jak rozhodčí, tak i protihráči. „I kamarádi psali: klobouk dolů, že jsem frajer,“ těší ho.


Druhý den se pak ještě zkusil spojit s obráncem Janem Šroubkem, kterého ze hřiště odvezli sanitkou. „Psal jsem si s ním a říkal, že má otřes mozku. Gólman dopadl lépe, šel na šití, má dva stehy."

Osudná srážka před Končalovým fair play činem
Zdroj: repro TVCOM Osudná srážka před Končalovým fair play činem

Jan Končal rozhodně bude aspirovat na tradiční ceny fair-play, který uděluje každoročně Český olympijský výbor. Ale to pro něj prý není tak podstatné. Je rád, že si může užívat fotbalu. „Před sezonou mě kamarád přetáhl sem do Chotíkova a tady jsem pochopil, jak důležitá je parta lidí. Jsem rád, že tu můžu hrát,“ říká Končal.

ram TN.cz