Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.11. 2015 10:06
galerie obavy o bezpečnost

Strach v Německu! Podezřelý nález zrušil zápas s Nizozemskem

Přípravný fotbalový zápas Německo - Nizozemsko v Hannoveru byl hodinu a půl před výkopem z bezpečnostních důvodů zrušen. Oznámila to německá policie, jež vyzvala diváky, aby urychleně opustili stadion. Bezpečnostní složky totiž údajně objevily bombu, která měla být určená k odpálení na stadionu.

"Zápas je zrušený. Požádali jsme diváky, aby urychleně, ale bez paniky opustili stadion," řekla německým médiím policejní mluvčí. Hodinu a půl před plánovaným výkopem nicméně na stadionu ještě mnoho fanoušků nebylo.


Zhruba hodinu předtím se o poplach postaralo nalezení podezřelého předmětu před stadionem, podle médií se jednalo o kufr bez majitele. Oblast kolem stadionu byla krátkodobě uzavřena. Policie navíc v autě, které bylo vydáváno za sanitku, údajně našla výbušninu, jež měla být určená k odpálení na stadionu.

 

17

GALERIE: Policejní manévry na stadionu v Hannoveru

Zdroj: Profimedia

Fanoušci opouštějí stadion po zrušení zápasu mezi Německem a Nizozemskem

Hodnocení:


"Bezpečnost má vždy přednost. Jsou tu jisté obavy, které existují vždycky. Věřím policii, že rozhodla správně. Když nastanou důvody k obavám, pak musejí následovat takové kroky," řekl starosta Hannoveru Stefan Schostok.


TAKÉ ČTĚTE:


Už ráno zrušil Belgický fotbalový svaz zápas domácího vedoucího týmu žebříčku FIFA s mistry Evropy Španěly. Pořadatelé očekávali návštěvu 50 tisíc diváků.


Zápasy byly zrušeny čtyři dny po teroristických útocích v Paříži, jež si vyžádaly 129 lidských životů. Důsledky atentátů pocítil i německý tým, jenž hrál v pátek přípravný duel na Stade de France a musel z bezpečnostních důvodů zůstat celou noc v šatně. I proto se původně uvažovalo, že se zápas v Hannoveru neuskuteční, v neděli však německý svaz potvrdil, že se hrát bude.
 

tn.cz / ČTK