Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 11. 2017
Fotbal Evropská liga

Další zápasy EL: Zlín i Plzeň mají nůž na krku, sledujte je živě!

Vukadin Vukadinovič a Michael Krmenčík
Zdroj: Profimedia

Zápas pravdy je tady. Plzeň čeká doma Lugano, Zlín cestuje do Kodaně a oba týmy nutně potřebují vyhrát - Plzeň, aby posílila postupové naděje a Zlín aby vykřesal alespoň jiskřičku. Jak to ale celé dopadne? To uvidíte už dnes na Nova Sport 1 a Voyo.

Skupina G je velmi vyrovnaná. Vede ji FCSB s devíti body. Lugano, Plzeň i Beer Ševa mají tři body. „Jsme si vědomi toho, že zápas v Luzernu se nám nepodařil. Nemůžeme to odčinit nijak jinak než kvalitním výkonem ve čtvrtek s vítězným koncem. Stále platí, že jdeme za postupem, takže ani nic jiného nepřipadá v úvahu,“ řekl pro klubový web Patrik Hrošovský, záložník Viktorie.

 

Svěřenci Pavla Vrby budou chtít jistě vyhrát i pro nemocného Mariana Čišovského, který dnes slaví 38. narozeniny. „Pro Plzeň je to zápas, který musí vyhrát. Pokud by s outsiderem skupiny prohrála, může se s postupem rozloučit a to jistě nebude chtít dopustit. Sám jsem zvědavý, jak se Viktoria vypořádá s tlakem, který na sebe po prohře 2:3 s Luganem vytvořila,“ řekl komentátor utkání Michal Jinoch.

 

 

Zlín v minulém utkání s dánským soupeřem začal výborně. Diop poslal Fastav do vedení, ale nakonec se oba celky rozešly za stavu 1:1. „Rádi bychom navázali na to domácí utkání, kdy jsme podali proti Kodani slušný výkon. Nicméně víme, že nás čeká těžký zápas, jelikož Kodaň hraje doma,“ řekl Tomáš Janíček, kapitán Zlína. „Kodaň s Moskvou jsou pro mě dál favorité skupiny,“ doplnil.

 

 

V tuto chvíli je Zlín ve skupině F poslední se dvěma body, vede moskevský Lokomotiv s pěti body. Svěřenci Bohumila Pánika musí dnes vyhrát, aby měli vůbec naději na postup. „Už není koho šetřit. Potřebujeme dva zápasy vyhrát, abychom postoupili, respektive, abychom měli postup jistý. Je to pro nás utkání pravdy,“ řekl trenér Zlína na tiskové konferenci.

 

 

Vedle českých týmů se můžete těšit i na anglické kluby. „Škoda, že anglické celky berou tuto soutěž jako druhotnou prioritu. Na jedné straně je dobře, že se do hry dostanou i hráči z lavičky, respektive ti mladí a talentovaní, na té druhé by však měla Evropská liga vyšší hodnotu, kdybychom viděli na hřišti evropské drahokamy. Třeba Wayne Rooney ani do Francie neodcestoval, jelikož se šetří na zápasy Premier League. Chybí však i další opory v základní sestavě Evertonu. Stejně tak je na tom i Arsenal,“ mrzí komentátora Jozefa Havrillu, který vás provede oběma zápasy na stanici Nova Sport 2.

 

 

„Rozdíl mezi Evertonem a Arsenalem je v tom, že klub z Liverpoolu přepsal historické anglické tabulky (mají nejhorší start v evropských pohárech se ziskem jediného bodu), zatímco kanonýři i ve značně improvizované sestavě bohatě stačí na další evropské kluby. Těšit se však opět můžeme na Petra Čecha,“ dodal Havrilla.

 

Program Evropské ligy na stanicích Nova Sport:

18:50 FC Kodaň - FC Zlín (ŽIVĚ na Nova Sport 1)
19:00 Lyon - Everton (ŽIVĚ na Nova Sport 2)
21:00 FC Viktoria Plzeň - FC Lugano (ŽIVĚ na Nova Sport 1)
21:00 Arsenal - Crvena Zvezda Bělehrad (ŽIVĚ na Nova Sport 2)

lju TN.cz