Publikováno 19. 7. 2018
beachvolejbal mistrovství evropy

Kolocová a Kvapilová stříbro z ME neobhájí, skončily sedmnácté

Markéta Nausch Sluková

Obhájkyně stříbrných medailí Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová prohrály na mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v prvním kole play off s Ruskami Jevgenijí Ukolovovou a Jekatěrinou Birlovovou 11:21, 19:21. Na šampionátu v Nizozemsku tak obsadily 17. místo. Další dva české páry budou o postup do osmifinále usilovat později.

Kolocové s Kvapilovou se sice na posledních turnajích před ME příliš nedařilo, ale v úvodu šampionátu byly suverénní. Dva zápasy ve skupině vyhrály bez ztráty setu a i ve středu proti Finkám Lehtonenové a Ahtiainenové zpočátku na kurtu dominovaly. Nakonec ale prohrály 1:2 a přímý postup do osmifinále jim unikl.

Favorizované české hráčky, turnajové šestky, pak nezvládly ani zápas play off. První set s 26. nasazenými Ruskami prohrály Kolocová s Kvapilovou propastným rozdílem deseti bodů a ani v druhém dějství nedokázaly vedení soupeřek smazat.

Turnajové dvojky Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou se o postup do osmifinále utkají s devátou nasazenou ruskou dvojicí Světlana Cholominová, Naděžda Makroguzovová. Martina Bonnerová se Šárkou Nakládalovou nastoupí v 1. kole play off proti Rakušankám Katharině Schützenhöferové a Leně Plesiutschnigové.

České muže dnes čekají závěrečné zápasy v základních skupinách. Ondřej Perušič a David Schweiner se utkají s italskými obhájci titulu a nasazenými jedničkami Paolem Nicolaiem a Danielem Lupem.