Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 9. 2017
tenis je tu šance

Další velká akce v ČR? Brzy by mohl být v Praze Turnaj mistryň!

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia
Vítězství na Turnaji mistryň se už dočkala i Petra Kvitová

Česká republika by se už v roce 2019 mohla dočkat další velké světové sportovní akce. Podle majitele agentury Česká sportovní by se v Praze mohly představit nejlepší světové tenistky na Turnaji mistryň.

Tento víkend upírá tenisový svět svůj zrak do Prahy, která se stala dějištěm premiérového ročníku Laver Cupu. A nemuselo by dlouho trvat a do české metropole se znovu sjedou nejlepší představitelé tohoto sportu. Tentokrát z řad žen.
 

Jak přiznal majitel agentury Česká sportovní během Laver Cupu novinářům, ve hře je konání Turnaje mistryň právě v Praze. Už příští rok totiž končí smlouva Singapuru a WTA by prý byla ráda, aby se klání konalo na evropské půdě.
 

Dějištěm by byla stejně jako v případě Laver Cupu O2 Arena, překážkou ale může být vysoká finanční náročnost. Požadavekem je prý i státní garance, velkou roli tak může hrát i třeba výsledek říjnových voleb.
 

Poté, co se do Prahy několikrát podíval Davis Cup, Fed Cup či dokonce slavná NHL, by tak už za dva roky možná mohla Česká republika hostit další velkou sportovní akci.

 

msl TN.cz