Publikováno 7. 10. 2017
první zápas splněný sen

Dočkal se! NHL vítá Australana, co se hokej učil ve Vítkovicích

Nathan Walker
Zdroj: Profimedia
Témata:

Pokud doposud v Austrálii nepatřil hokej mezi nejpopulárnější sporty, v noci na zítřek se to dost možná změní. V NHL si totiž zahraje vůbec první hokejista z toho světadílu. A co je ještě zajímavé, pojí ho pouto i s Českou republikou.

Nathan Walker se totiž konečně dočkal. Washington si jej v draftu vybral už před třemi lety, ovšem teprve letos si mladý útočník vybojoval místo v základním kádru. Je to vůbec zajímavá hokejová postava. Je Australan, ale narodil se ve velšském Cardiffu. A hokejově vyrůstal v České republice!
 

Brzy se však s rodiči přestěhoval do Sydney, ale jak už bylo řečeno, v Austrálii hokeji pšenka příliš nekvete. Ale Nathana bavil a chtěl se v něm prosadit. A tak nebyla jiná možnost, než vydat se na dalekou cestu. Putování ho zavedlo až do Vítkovic, kde si dokonce vyzkoušel českou extraligu.
 

V roce 2013 se ale vydal zpět do zámoří. Hrál v nižších soutěžích, více na sebe upozornil až v AHL. Tam si ho také všimli zástupci Capitals a sáhli po něm v draftu.
 

A letos konečně zaujal. Jak trenéra, tak spoluhráče. Odměnou za vytrvalost a píli mu bude první start v nejslavnější soutěži světa. Washington bude hrát proti Montrealu a Walker by u toho neměl chybět.

NHL můžete sledovat dnes večer a v noci i vy. Od 20:05 na Nova Sport 1 přímý přenos zápasu New Jersey - Colorado, v 1:05 Pittsburgh - Nashville a program na Nova Sport 1 zakončí ve 4:35 duel San Jose - Los Angeles. 

msl TN.cz