Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.12. 2017 19:57
sp paralelní slalom

DALŠÍ ZLATO: Ledecká vyhrála s přehledem i druhý závod sezony!

Ester Ledecká při vítězství v Cortině d´Ampezzo - 11
Zdroj: Vlastimil Vacek
Ester Ledecká při vítězství v Cortině d´Ampezzo

Ester Ledecká pokračuje ve snové jízdě. V italské Cortině d´Ampezzo se jí podařilo opět vyhrát závod Světového poháru! Česká snowboardkrosařka vyhrála i druhý paralelní obří slalom sezony. Ve finále zdolala Selinu Jörgovou z Rakouska přesvědčivě o 89 setin sekundy.

Česká olympijská naděje byla stejně jako ve čtvrtek nejrychlejší už v kvalifikaci a opět si pro vyřazovací část vybrala modrou trať. V prvních dvou kolech si poradila se švýcarskými soupeřkami - v osmifinále porazila Stefanii Müllerovou o 65 setin a ve čtvrtfinále Ladinu Jennyovou o 74 setin. O postup do finále svedla v husté mlze vyrovnaný souboj s Rakušankou Sabine Schöffmannovou a o čtyři setiny ho vyhrála.

 

112

GALERIE: Ester Ledecká při vítězství v Cortině d´Ampezzo

Zdroj: Vlastimil Vacek

Ester Ledecká při vítězství v Cortině d´Ampezzo - 9

Hodnocení:

Pořadatelé poté program kvůli špatné viditelnosti přerušili, ale ani to dvaadvacetiletou Češku nesvedlo z vítězné cesty. Suverénně si dojela pro jedenáctý triumf v kariéře a v čele pořadí SP má téměř dvojnásobný bodový zisk oproti druhé Jörgové (2000:1060). Její čtvrteční finálová soupeřka Ramona Hofmeisterová z Německa tentokrát vypadla už v osmifinále a je celkově třetí (1040).
 

Rakouský duel o bronz v Cortině ovládla Claudia Rieglerová, její krajan Alexander Payer si po finálovém vítězství nad domácím Rolandem Fischnallerem připsal první triumf v životě. Viktor Brůžek nepostoupil ze 60. místa v kvalifikaci.

 

ram TN.cz