Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2018 14:43
gratulace světový pohár

Další triumf! Ledecká začala rok 2017 vítězným obřím slalomem

Ester Ledecká při vítězství v Cortině d´Ampezzo - 10
Zdroj: Vlastimil Vacek
Ester Ledecká při vítězství v Cortině d´Ampezzo

Ester Ledecká pokračuje v báječní jízdě. Na závodu Světového poháru v Lackenhofu ovládla paralelní obří slalom a připsala si už své třetí vítězství v sezoně.

Dvaadvacetiletá Ledecká si díky nejrychlejšímu kvalifikačnímu času mohla počtvrté v sezoně vybírat dráhu pro vyřazovací jízdy. Záhy navíc přišla o největší soupeřku z kvalifikace. Ruska Aljona Zavarzinová, která zajela druhý kvalifikační čas, totiž vypadla hned v osmifinále.
 

Úřadující mistryně světa v obřím slalomu Ledecká v pavouku na cestě do finále s výrazným náskokem porazila vicemistryni světa Švýcarku Patrizii Kummerovou, Němku Selinu Jörgovou i Rusku Jekatěrinu Tuděgeševovou, která byla na loňském MS bronzová. Její finálová soupeřka Julia Dujmovitsová z Rakouska, která na OH 2014 v Soči vyhrála slalom, dnes závěrečnou jízdu nedokončila.
 

Ledecká, která kombinuje snowboard s lyžemi, v této sezoně SP snowboardistek utrpěla zatím jedinou porážku. Před Vánoci vypadla v osmifinále slalomu v Cortině d'Ampezzo. Obří slalomy v Carezze i v Cortině vyhrála.
 

Mužský závod v Lackenhofu vyhrál stříbrný olympijský medailista ze Soči Nevin Galmarini. Jednatřicetiletý Švýcar ve finále o pouhou setinu sekundy předčil Slovince Roka Marguče.

ram TN.cz