Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 5. 2018
Motosport Tourist Trophy

Další tragédie na ostrově smrti: Závodník († 30) zemřel na tréninku

Dan Kneen
Zdroj: Profimedia/Instagram
Dan Kneen

Ten ostrov je snad prokletý. Ano, řeč je o ostrově Man, který leží mezi Anglií, Skotskem, Irskem a Walesem. Jezdí se tu motocyklový závod Tourist Trophy, který je sice mezi závodníky oblíbený, ale zároveň velmi nebezpečný. Na okruhu zemřelo už přes 250 lidí a poslední obětí je domácí jezdec Dan Kneen († 30), který měl na tréninku těžký pád.

Motocyklový závod se na ostrově Man jezdí už od roku 1907, což ho řadí k nejstarším na světě, ale zároveň také mezi ty nejnebezpečnější. Okruh dlouhý 37,73 míle si každoročně při prestižních vyžádá nějakou oběť. I díky děsivé bilanci přes 250 mrtvých jezdců je považován za nejnebezpečnější závod světa.

 

 

Poslední tragédie se stala ve středu při tréninku na závod Tourist Trophy. Teprve třicetiletý Dan Kneen nepřežil nehodu, ve které se zranilo několik dalších závodníků. "Je nám strašně líto, že 30letý Dan Kneen zemřel na následky zranění, které utrpěl během tréninku. Zahynul na místě nehody v Churchtowne," uvádí portál autosport.com.

 

 

Na celém ostrově, kromě obcí, je navíc možné prohánět se neomezenou rychlostí, takže milovníci rychlé jízdy si zde přijdou na své.

lju TN.cz