Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 11. 2017
Tenis Smutný začátek týdne

Další rána pro světový tenis: Zemřela bývalá mužská jednička!

Pancho Segura
Zdroj: Profimedia

Včera, ve věku 96 let, zemřela bývalá tenisová jednička a hvězda 40. a 50. let, Ekvádorec Pancho Segura. Člen Síně slávy podlehl v kalifornském Carlsbadu komplikacím spojeným s Parkinsonovou chorobou. Po Janě Novotné se jedná o další velkou tenisovou legendu, která nás v těchto dnech opustila.

Pancho Segura patřil mezi nejlepší hráče minulého století. Tenista původem z Ekvádoru, který má i americké občanství se do podvědomí veřejnosti zapsal už jako amatérský hráč, kdy se čtyřikrát dostal do finále grandslamových turnajů ve čtyřhře a mixu.

 

 

Ve dvouhře se dostal nejdál do semifinále turnaje US Championship, což je předchůdce dnešního US Open. Po přechodu mezi profesionální hráče vyhrál Segura na začátku padesátých let třikrát US Pro Tennis Championships. Poslední zápas odehrál v devětačtyřiceti letech na US Open v roce 1970, kde postoupil do druhého kola dvouhry. Po 14 letech na to byl uveden do síně slávy.

 

 

 

 

Pancho Segura nebyl jen skvělý hráč, ale i trenér. Stál u počátku kariéry Jimmyho Connorse, pozdějšího osminásobného grandslamového vítěze. „Je to smutný den. Ztratil jsem svého přítele, kouče a mentora, skvělý Pancho Segura zemřel na následky Parkinsovy choroby minulou noc ve věku 96 let. Odpočívej v pokoji. “ uvedl na twitteru Connors.

jaj TN.cz