Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.8. 2017 13:34
zpověď co se děje na letné?

Otevřená zpověď Štetiny: Pálil do spoluhráčů, zastal se trenéra

Lukáš Štetina
Zdroj: Profimedia
Lukáš Štetina

Sparta prý musí přes reprezentační přestávku pořádně pracovat. To sdělil novinářům trenér Andrea Stramaccioni po potupné prohře v Brně. Stoper Lukáš Štetina ale místo tréninků na Letné absolvuje boj o MS s týmem Slovenska. A při setkání s novináři prozradil, jak to na Letné vypadá.

Přišel jako posila, v Dukle zářil. Na Letné ale po úvodních nezdarech vypadl ze sestavy a při setkání s novináři připustil, že ho to docela zaskočila. I Lukáš Štetina si prožívá při nelehké situaci Sparty slušnou krizi. "Ze začátku se mi moc nedařilo, vypadli jsme z Evropské ligy. Tehdy bych to pochopil. Ale pak se má výkonnost zlepšovala, jenže trenér mě nechal sedět, když jsem to čekal nejméně. Týmu se všeobecně nedaří, asi chtěl nějakou změnu, předtím neměl alternativy," vyprávěl slovenský fotbalista.


Jenže pak přišla další slova, která působí i jako kritika spoluhráčů: "Mám pocit, že jako tým nejdeme vítězstvím naproti. I když se nepodá po herní stránce excelentní výkon, je potřeba ze sebe vydat maximum, bojovat. To se neděje, někteří hráči jakoby si přišli jen zahrát fotbal, neodvádí 100 procent," říká Štetina v rozhovoru pro profutbal.sk.


A kritika z jeho úst pokračovala, ač na začátku působila odpověď vtipně: "Některým jsem musel vysvětlovat, kde a co je Brno. Přicházeli sem hrát větší zápasy. Ale nyní, když už jsme víc sehraní a víc rozumíme taktice trenéra, by dvojzápas Crvenou Zvezdou asi vypadal jinak. Na tréninku to občas vře, to je způsobené velkou konkurencí a počtem hráčů. Na jednu straně chce každý hrát, ale jsme profesionálové a měli bychom respektovat jeden druhého i trenéra..."


Jakoby Štetinova slova vysvětlovala události posledních dnů. V týmu pomalu končí stará známá jména. Andrea Stramaccioni se pomalu loučí s Koubkem, Frýdkem či Váchou. Atmosféra na Letné prostě není dobrá...

ram TN.cz