Atletika HME Srbsko

HME: Maslák zlatý, Hejnová a Staněk stříbrní, Sasínek má bronz!

Pavel Maslák
Zdroj: ČTK

Halové mistrovství Evropy v srbském Bělehradě dál pokračuje. Česká atletka Zuzana Hejnová po skvělém výkonu bere po finále v závodu na 400 metrů stříbrnou medaili. Ve vrhu koulí získal tkaé stříbro Tomáš Staněk. V závodě na 1500 metrů vybojoval nečekaně bronz Filip Sasínek. V závodě na 400 metrů v mužské kategorii získal zlato Pavel Maslák!

Zuzana Hejnová vybojovala na halovém mistrovství Evropy stříbrnou medaili v běhu na 400 metrů. V bělehradském finále ji porazila jen Floria Gueiová z Francie, jež zvítězila v osobním rekordu 51,90 sekundy. Dvojnásobná mistryně světa na trati 400 metrů překážek Hejnová za ní zaostala o 52 setin.

Zuzana Hejnová
Zdroj: ČTK

Koulař Tomáš Staněk se stal v Bělehradu halovým vicemistrem Evropy v osobním rekordu 21,43 metru. Český vrhač prohrál jen s polským talentem Konradem Bukowieckým, který se výkonem 21,97 posunul do čela letošních světových tabulek. Ladislavu Prášilovi stačilo 20,73 metru z první série na šesté místo.

Filip Sasínek získal v 21 letech bronzovou medaili z halového mistrovství Evropy v běhu na 1500 metrů. Český talent na šampionátu v Bělehradu nečekaně zastoupil národního rekordmana Jakuba Holušu, který nemohl kvůli zranění obhajovat titul z Prahy.

Pavel Maslák se stal potřetí za sebou halovým mistrem Evropy v běhu na 400 metrů. Třetí titul z kontinentálního šampionátu pod střechou získal jako první běžec v historii a potvrdil pět let trvající neporazitelnost na této trati v hale. Dvojnásobný halový mistr světa v Bělehradu zvítězil v nejlepším evropském čase roku 45,77 sekundy.

Maslák završil hvězdnou půlhodinu českého týmu. Před ním získali stříbrné medaile čtvrtkařka Zuzana Hejnová a koulař Pavel Staněk, bronzem zkompletoval dnešní sbírku Filip Sasínek v běhu na 1500 metrů.

Pro třetí evropský titul si Maslák doběhl s bezpečným náskokem a jako jediný se dostal pod 46 sekund. Polák Rafal Omelko byl druhý za 46,08. bronz získal Nizozemec Liemarvin Bonevacia, s kterým Maslák musel tvrdě bojovat po seběhu k vnitřní dráze o první místo. Na protilehlé rovince se ale český rekordman ujal vedení a soupeřům už nedal šanci.