Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 11. 2017
Vyhazov Česká extraliga

Další extraligový trenér dostal padáka: Augusta končí v Boleslavi!

Patrik Augusta
Zdroj: Profimedia

Po Jiřím Kalousovi je bez práce další extraligový trenér. Padáka dostal Patrik Augusta, hlavní kouč Mladé Boleslavi. Klub ho odvolal dnes ráno. Důvodem jsou neuspokojivé výsledky z poslední doby. Bruslařský klub, který je momentálně na desáté příčce tabulky, oznámí příchod nového trenéra během víkendu.

Prvním trenérem, který v letošním ročníku skončil, byl sparťanský Jiří Kalous. Toho nahradil František Výborný. Volné místo po dnešním ránu zůstává však v Mladé Boleslavi. Středočeši totiž vyhodili kvůli neuspokojivým výsledkům Patrika Augustu.

 

 

Tým přitom dnes hraje utkání s Hradcem Králové. To povede Mladou Boleslav dvojice asistentů Boris Žabka a Viktor Ujčík. Vedení chce oznámit jméno nového kouče během víkendu. „Odvoláním trenéra Augusty v žádném případě nesvalujeme vinu pouze na něj. Valnou část odpovědnosti nesli a nadále ponesou především hráči. Hlavně oni si musí uvědomit, o co se tu hraje,“ uvedl na oficiálním webu klubu Jan Tůma, generální manažer.

 

Boleslav prohrála čtyři z posledních pěti zápasů. „Patrik do klubu po lidské stránce velmi dobře zapadl a o to víc nás to mrzí. Tím spíš když jsme chtěli jít určitou cestou, o které jsme mluvili před začátkem sezony. Situace se nicméně stává čím dál méně udržitelnou a my museli jednat, dokud je čas,“ dodal Tůma.

 

 

Patrik Augusta, syn bývalého trenéra Josefa Augusty (dovedl národní tým ke třem zlatým medailím na mistrovství světa v řadě), působil na lavičce Mladé Boleslavi až od letošní sezony. Po konci hráčské kariéry dělal skauta Phoenixu Coyotes v NHL a trenéra Jihlavy a jejích mládežnických týmů. Působil také u mládežnických výběrů České republiky.

lju TN.cz