Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.8. 2017 17:46
nova sport finálový zápas

Czech Open ovládli florbalisté Falunu! Pixbo přehráli 8:5

Czech Open vyhráli florbalisté Falunu
Zdroj: ČTK

Z vítězství na pětadvacátém ročníku florbalového Czech Open se radují hráči švédského Falunu. Ti ve finále přehráli Pixbo 8:5. Z pěti účastí si tak připsali už druhé prvenství, k tomu mají ve sbírce tři třetí místa.

Falun na cestě do finále ztratil body pouze proti pražským Bohemians, s nimiž v osmifinálové skupině remizoval 2:2. Čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi i boj o finále, v němž se střetl s florbalisty finských Helsinek, zvládli švédští florbalisté bravurně a lepší vstup měli i do švédského derby, když je už po necelé půlminutě poslal do vedení Hallén.
 

Pixbo ale dokázalo srovnat díky Carlssonovi a florbalisté v bílých dresech našli odpověď i na další vedoucí branku, kterou zařídil Enström.
 

Vyrovnání Wahlgrena ale bylo na dlouhou dobu posledním střeleckým počinem Pixba. Falun totiž třemi brankami v rozmezí necelých dvou minut odskočil na 5:2. Ani tentokrát to však Falun nezabalil a dvěma brankami, jimiž orámoval druhou přestávku, se opět dotáhl na rozdíl jediného gólu.
 

Florbalisté Falunu
Zdroj: ČTK

Zbytek utkání ale už patřil florbalistům Falunu, kteří zamířili přesně ještě třikrát, zatímco Pixbo se zmohlo už jen na jednu branku.

IBF Falun - Pixbo Wallenstam - 8:5 (2:1, 3:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 1. Hallén (Adriansson), 14. Enström (Johansson), 36. Enström (Hallén), 37. Hallén (Johansson), 38. Hajo (Hajo), 50. Cederström (Aldeeb), 52. Aldeeb, 60. Adriansson (Hajo) – 7. Carlsson (Anton Eriksson), 24. Wahlgren (Östholm), 40. Carlsson (Wahlgren), 43. Wahlgren (Östholm), 58. Wiklund (Östholm)

 

msl TN.cz