Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.5. 2017 12:39
těsně vedle to se nepovedlo

Cyklista na Giru slavil vítězství v etapě, ale teď je všem pro smích!

Luka Pibernik
Zdroj: reprofoto

Jubilejní 100. ročník slavného cyklistického závodu Giro d'Italia je v plném proudu a cyklisté za sebou mají úvodní etapy. O pořádný rozruch se ve středu postaral slovinský závodník Luka Pibernik, který v domnění, že vyhrál etapu, slavil jako o život. Bohužel ale předčasně, protože do cíle zbývalo ještě jedno kolo. Popletovi se teď zbytek pelotonu směje.

Asi chtěl napodobit svého krajana Jana Polance, který po fantastickém úniku vyhrál úterní etapu na sopku Etnu a připsal si tak životní vítězství.

 

 

Ale Pibernik se trošku přepočítal, protože se ve středeční etapě začal v cílové rovince ve městě Messina radovat jako malý kluk. Bohužel si ale nevšiml, že pořadatelé zvonem ohlašují poslední kolo.

 Cyklista slaví vítězství předčasně VIDEO:

 

Týmová vysílačka nefungovala a tak v euforii vydržel poměrně dlouho, než si stačil uvědomit, že se pojede ještě jedno kolo.

 

„Strašně jsem se soustředil… rádio nic nehlásilo, nemyslel jsem na nic jiného a zaměřil jsem se jen na spurt…“ vysvětloval zklamaný Slovinec. Do cíle nakonec dojel až na 148. místě

mm TN.cz