Aktualizováno 20.3. 2016 11:55
video mistrovství světa

Čtvrtkař Maslák opět vládne světu! Takhle prolétl trať v Portlandu!

Pavel Maslák je halovým mistrem světa

Pavel Maslák obhájil titul halového mistra světa na trati 400 metrů a ze šampionátu v Portlandu přiveze zlatou medaili. Český atlet zvládl závod skvěle takticky a v cíli za sebou měl nejbližšího ze soupeřů vzdáleného patnáct setin sekundy.

Byl favoritem, ale kolena se mu z toho rozhodně nerozklepala. Pavel Maslák ukončil v neděli nad ránem čekání české atletiky na cenný kov z halového světového šampionátu v Portlandu.

Maslák ovládl už semifinále, což mu vyneslo výhodnou dráhu číslo pět. Po seběhu byl český borec druhý, na záda koukal Taplinovi z Grenady. Jenže ten začal pár desítek metrů před cílem tuhnout, zatímco pětadvacetiletý rodák z Havířova měl sil na rozdávání. Taplina přesprintoval a doběhl si v čase 45,44s pro zlatou medaili. Grenaďan nakonec byl až čtvrtý. Druhý doběhl Haroun z Kataru, třetí skončil Lendore z Trinidadu a Tobaga.

Z českých atletů byl ve hře i sedmibojař Adam Sebastian Helcelet. Ten si nakonec splnil cíl překonat 6 000 bodů a výkon 6 003 body mu stačil na konečné páté místo, když si v závěrečném programu ještě stihl vylepšit letošní nejlepší výkon v tyčce na 490 centiimetrů. Víceboj ovládl k nadšení domácích fanoušků místní rodák Ashton Eaton, který nasbíral 6 470 bodů, což je současně nejlepší sedmibojařský výkon této sezóny.