Aktualizováno 4.2. 2018 20:22
bída hokejová extraliga

Čtvrtá prohra v řadě! Sparta drží play-off jen díky nezdarům rivalů

Hokejová Sparta

Hokejová Sparta ztratila čtvrtý zápas v řadě a z posledních šesti utkání vyhrála jen jediný nad beznadějně posledním Litvínovem. Pražané tentokrát podlehli Liberci 2:3 po nájezdech čtyři kola před koncem základní části mají náskok jen dvou bodů v playoffové desítce.

Hokejisté Komety Brno porazili Pardubice 2:1 a dočkali se po třech zápasech plného bodového zisku. Brňané si výhrou upevnili před play off umístění mezi pěticí nejlepších týmů. Domácím hokejistům, přitom chyběl útočník Martin Erat.

Plzně porazil Chomutov 5:4 po samostatných nájezdech a po dvou porážkách se vrátila na vítěznou vlnu. Piráti sice vedli na západě Čech po dvou třetinách 4:1, ale obrat Indiánů dovršil vítězným gólem v rozstřelu nejproduktivnější hráč soutěže Milan Gulaš.

Vítkovice se vypořádaly s nepříjemnou Jihlavou a po vítězství 3:0 si v souboji s nováčkem v aktuální sezoně soutěže připsali vůbec první výhru v běžné hrací době. Vítěznou trefu měl na svědomí už v sedmé minutě zápasu Rastislav Dej, brankář Patrik Bartošák kryl všech 25 střel a připsal si páté čisté konto v ročníku.