Publikováno 11. 7. 2018
Tenis průběžně sledujeme

ŠOK na Wimbledonu: Federer vyřazen, dál jde Anderson!

Kevin Anderson

Loňský vítěz Wimbledonu Roger Federer překvapivě končí ve čtvrtfinále. Po čtyř a čtvrt hodinové bitvě podlehl Kevinu Andersonovi, který se tak může těšit na své první semifinále na londýnském grandslamu. Dalšími semifinalisty jsou Rafael Nadal a John Isner.

Obhájce Federer ve čtvrtfinále Wimbledonu prohrál s Andersonem

Švýcarský tenista Roger Federer titul ve Wimbledonu neobhájí. V dnešním čtvrtfinále londýnského grandslamu sice nejvýše nasazený hráč nad Kevinem Andersonem vedl 2:0 na sety a měl i mečbol, ale nakonec s jihoafrickým soupeřem prohrál 6:2, 7:6, 5:7, 4:6 a 11:13.

Osminásobný wimbledonský vítěz mohl zápas ukončit ve třech setech, ale mečbol při soupeřově podání za stavu 5:4 nevyužil. Turnajová osmička Anderson se poté zvednul a díky zisku tří sad za sebou postoupil do druhého grandslamového semifinále v kariéře. Poprvé si v něm zahrál loni na US Open, kde došel až do finále.

Djokovič si poradil s Nišikorim a je v semifinále Wimbledonu

Soupeřem jednatřicetiletého Djokoviče, který je v grandslamovém semifinále poprvé od finále US Open 2016, bude buď světová jednička Rafael Nadal ze Španělska, nebo Argentinec Juan Martín del Potro.

"Je skvělé být zase mezi čtyřmi na grandslamu. Jsem nadšený, jak se ve správný moment zvedla úroveň mého tenisu. Teď si chci užít tuhle výhru a pak se připravím na dalšího soupeře," řekl Djokovič v rozhovoru po utkání.

Jeden míč od semifinále už byl i obhájce titulu Roger Federer. Švýcar vyhrál v duelu Jihoafričanem Kevinem Andersonem první dva sety 6:2, 7:6 a za stavu 5:4 při možnosti duel ukončit netrefil bekhend. Třetí set ztratil 5:7 a prohrál ve Wimbledonu první set po čtyřiatřiceti vyhraných. Vyrovnal tak svůj rekord z let 2005 a 2006. Duel rozhodne pátý set.