Aktualizováno 5.5. 2017 13:09
NHL Zariskuje?

Crosby zase na ledě! Nastoupí do utkání s rizikem trvalých následků?

Sidney Crosby
Zdroj: NHL media

Sidney Crosby se v úterý jen těžko zvedal z ledu po střetu s Mattem Niskananem. Ten jej atakoval do hlavy hokejkou v momentě, kdy se hvězda Penguins klouzala po kolenou při pokusu udělat kličku v prostoru před bránou. Jak to tedy s Crosbym bude dál?

Celému zranění ještě předcházela jiná situace. Před tím ho totiž ještě sekl Ovečkin přes pravé rameno. To Crosbyho rozhodilo z rovnováhy a setrvačností se doklouzal až k Niskananeovi, který sevřel hokejku pevně v rukách a oporu Tučňáků atakoval do helmy.

 

 

Absence kapitána ve čtvrtém zápase play off Pens semkla a i bez Sidneyho Crosbyho přehráli Caps v poměru 3:2, především díky výkonu Marca-Andrého Fleuryho a chopili se tak i vedení v sérii 3:1. Dělí je už jediné vítězství od postupu do finále východní konference.

 

 

Crosby utrpěl lehčí otřes mozku a tak na jeho dalším startem i nadále viseí otazník. Po třech dnech už však Kanaďan oblékl kompletní výstroj, bez svých spoluhráčů se objevil dokonce na ledě v tréninkové hale. Kouč Sullivan k tomu jen řekl: "Sid bruslil a je v procesu léčby". Jestli se objeví v nadcházejícím utkání, to bude jasné zřejmě až před začátkem samotného duelu. 

lju TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.