Aktualizováno 19.3. 2017 20:49
NHL Hokejový večer

Crosby sestřelil hattrickem Jágrovu Floridu. Sedlák skóroval!

Pittsburgh vs. Florida

Pittsburgh, který je jedním z favoritů na zisk Stanley Cupu, přivítal na svém ledě Floridu, jenž bojuje o účast v play off. Tučňáci však potvrdili roli favorita a Panterům ztížili situaci, když vyhráli 4:0. Columbus dál pokračuje ve skvělé formě a tentokrát to odneslo New Jersey, které mu podlehlo 1:4. Jedním gólem se o tuto výhru postaral i Lukáš Sedlák.

Domácí postrádali jednu ze svých hlavních opor Jevgenije Malkina, kterého do hry znovu nepustilo zranění. To v sestavě Panthers opět nechyběl Jaromír Jágr, který tak opět nastoupil proti týmu, se kterým v NHL zažil ty nejlepší časy, včetně oslav dvou Stanley Cupů.

Tučňáci vstoupili do zápasu už od začátku hodně aktivně. Už ve třetí minutě mohli jít do vedení, kdy od modré pálil Guentzel. Kotouč pak poskakoval po brankovišti, ale hosté ho dokázali dostat do bezpečí. V čase 16:14 však Patric Hörnqvist mohl slavit. Zpoza brány přehodil puk před brankoviště Cullen a Hörnqvist ho ze vzduchu šťastně trefil za Reimerova záda.

V 5. minutě druhé části, po kombinaci v útočném pásmu, zvyšoval na 2:0 Sidney Crosby. Od tohoto důležitého momentu neuplynuly ani dvě minuty a stejný hráč ještě navýšil vedení Pittsburghu na 3:0. Crosby dokázal ve třetí třetině také zkompletovat svůj hattrick a stanovil tak i konečné skóre 4:0.

Souboj Columbusu a New Jersey byl ve znamení souboje Pavla Zachy proti Lukášovi Sedlákovi. Oba se bodově prosadili. Zacha asistencí na jediný gól Ďáblů, Sedlák naopak gólem z nájezdu a pomohl tak Blue Jackets k výhře 4:1