Publikováno 31. 12. 2017
ski lyžařská klasika

Cologna vyhrál druhou etapu Tour de Ski, Jakš těsně nebodoval

Dario Cologna

Druhou etapu Tour de Ski, závod na 15 km klasicky v Lenzerheide, vyhrál domácí Švýcar Dario Cologna. Nejlepšímu českému běžci na lyžích Martinu Jakšovi unikla o šest desetin sekundy bodovaná třicítka.

Jednatřicetiletý Cologna se dočkal vítězství ve Světovém poháru téměř po třech letech, naposledy vyhrál v lednu 2015 v Rybinsku. Trojnásobný vítěz Tour de Ski zdolal před domácími diváky o šest desetin Kazacha Alexeje Poltoranina. Třetí skončil další bývalý vítěz Tour Martin Johsnrud Sundby z Norska, jenž ztratil 13,1 sekundy.

Průběžné vedení udržel obhájce celkového triumfu a vítěz sobotního sprintu Sergej Usťugov z Ruska, jenž dojel desátý. Cologna na něj nicméně ztrácí jen 1,6 sekundy.

Česká jednička Jakš doběhl jednatřicátý a v průběžném pořadí je o jednu příčku níže. Aleš Razým dnes obsadil 53., Petr Knop 59. a Michal Novák 66. pozici.

Ženy pojedou klasickou desítku od 15:00.