Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 8. 2017
Nová láska Věk je jen číslo

Dvojnásobný mistr světa Jackson: Jsem gay, řekl poprvé veřejně!

Colin Jackson
Zdroj: Profimedia
Colin Jackson

Colin Jackson má za sebou veleúspěšnou atletickou kariéru. Může se pyšnit tím, že je dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný mistr Evropy a ve své sbírce má mimo jiné také stříbrnou medaili z olympijských her z roku 1988. Až teď, ve svých padesáti letech, přiznal veřejnosti, že je homosexuál.

Už v roce 2006 se v bulváru objevila informace o tom, že Colin Jackson je homosexuál. Tehdy o tom promluvil jeho bývalý partner, ale Jackson věc popíral - alespoň před veřejností, doma se totiž svěřil rodičům. "Když se mě máma zeptala, jestli je to všechno pravda, třásl jsem se. Nicméně jsem odpověděl, že je to pravda a nemohu to popřít," řekl po jedenácti letech úspěšný atlet.

 


Maminka Jacksona si spíš pokládala otázky, jak mu to mohl jeho bývalý partner udělat. "Tehdy jsem si uvědomil, že mám nejlepší rodiče na světě," řekl potěšeně atlet. Až teď se přiznal britským novinářům. Tajil to tak dlouho proto, že nechtěl, aby se jeho sexuální orientace rozmazávala v médiích. "Máme 21. století, myslím, že dnes už o tom nikdo takhle nepřemýšlí. V minulých letech tomu ale vždy tak nebylo," vysvětlil Jackson důvod, proč šel s pravdou ven.

 

Už dříve se k homosexualitě přiznala řada sportovců. Mezi nimi třeba i Martina Navrátilová, Šárka Pančochová, Caster Semenyaová či Thomas Hitzlsperger.

lju TN.cz
Reklama

 

Reklama