Aktualizováno 22.10. 2016 11:55
novasport když se nedaří

Co se dělo? Nejhorší kvalifikace za dlouhá léta, Valentino nechápal

Valentino Rossi

Tak tohle Valentino Rossi dlouho nezažil! Ikona motocyklového seriálu MotoGP si v Austrálii s okruhem na Phillip Islandu příliš netykala. Populární "Doctor" zajel nejhorší kvalifikaci za posledních 5 let.

Sice už to nic nezmění na tom, že i letos vyhrál šampionát MotoGP Marc Marquez, ale Valentino Rossi prostě nemá rád prohry ani když jde o kvalifikaci. Proto jeho umístění překvapilo. Ital se vůbec nedostal do druhé fáze, ve které soutěží o postavení na startu 12 nejlepších jezdců.

"Byl to hodně zvláštní den, pokud jde o podmínky. Stále se něco měnilo a my bohužel nebyli silní ani v dešti a ani na suchu. měl jsem sice trochu strach, ale přece jen, podmínky jsou stejné pro všechny,"
připustil zklamaný Rossi.

Nebyl ale sám, mimo očekávaná místa skončil i Maverick Viňales. Jen suverén Marquez zajel tak, jak se čekalo. Spolus s ním tak bude na čele startovního roštu v nedělním závodě Cal Crutchlow a Pol Espargaro. Rossi vyjede až z 15. místa, Lorenzo ze dvanáctého.

V kategorii Moto 3 se nedařilo ani Jakubu Kornfeilovi, který obsadil až 25. pozici a do závodu vyjede z 9. řady.