Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 10. 2016
comeback golfová legenda

Co se děje? Woods nakonec hrát nebude, místo sebe poslal vzkaz

Tiger Woods
Zdroj: isifa.com
Témata:

K dlouho očekávanému návratu Tigera Woodse nedojde, tedy alespoň pro zatím. Bývalý nejlepší golfista světa se měl po čtrnácti měsících objevit na turnaji v Kalifornii. Jenže pár dní před startem si to rozmyslel a odhlásil se. Důvodem je prý jen a pouze jeho špatná forma.

Woods vyhrál svůj poslední velký turnaj v roce 2008 na US Open. Byl to čtrnáctý triumf na kláních s označením major. Další už nepřidal. Přišly problémy. Bulvár odhalil jeho nevěru, americký golfista bojoval sám se sebou, duševním zdravím a nakonec i se zraněním.Po posledním vystoupení na Wyndham Championship v srpnu 2015 prodělal dvě operace zad. Bylo ale zřejmé, že svět golfu mu bude chybět. "Mám naděj, že budu brzy připravený hrát. Ale vše bude záviset na regeneraci a zotavení," sdělil před měsícem médiím. Jenže si ještě nějaký čas počkáme.


Bývalá světová jednička, který nyní figuruje na 711. místem rankingu, by rád hrála na Safeway Open v Kalifornii. Zda se Woods představí na další plánovaných akcích - na listopadovém klání Turkish Airlines a Hero World Challenge na Bahamách v prosinci je zatím otázkou.


Ale rivalové by ikonu svého sportu zase ve hře rádi viděli. "Přinese golfu atmosféru, kterou nikdo jiný nemohl nahradit," říkal nedávno Rory McIlroy.

ram TN.cz